Aktualności

Figura św. Floriana stanęła przed remizą OSP w Ropie

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Uroczystość odbyła się 3 maja 2017r. Po Mszy św. w intencji ojczyzny w kościele parafialnym młodzież z miejscowego gimnazjum zaprezentowała program artystyczny, a po nim uczestnicy uroczystości przeszli z rozwiniętą przez najmłodszych strażaków biało-czerwoną flagą pod Pomnik Grunwaldzki, gdzie złożono kwiaty, a potem pod remizę OSP, gdzie dziekan dekanatu ropskiego ks. Stanisław Porębski poświęcił figurę św. Floriana.


Figurę patrona strażaków ufundował ks. Marcin Gadziała, kapelan Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, wikariusz z Ropy. - Obiecałem sobie jakiś czas temu, że na nowej parafii ufunduję taką figurę. To jest potrzebne. Św. Florian powinien stać koło każdej remizy, bo on jest znakiem wartości, w które wierzymy. Nie tylko jako strażacy jeździmy ratować życie i mienie ludzkie, ale też staramy się dbać o własne życie duchowe, o bezinteresowną motywację, po prostu o miłość bliźniego, z której wypływa ta służba. Poza tym patron, św. Florian to jest patron, punkt odniesienie, ale też po prostu orędownik w naszych modlitwach - tłumaczy ks. Marcin Gadziała.

- Chciałbym podziękować strażakom za cały rok ciężkiej pracy. Chciałbym podziękować także wójtowi gminy Ropa Janowi Morańdzie i całemu samorządowi, że dbają o strażaków, o środki na wyposażenie potrzebne do naszej działalności. Dziękuję także wszystkim mieszkańcom za to, że wspierają nas na różny sposób. Niech św. Florian ma nas wszystkich w opiece - mówi Artur Łukaszyk, prezes OSP Ropa.

Źródło: www.tarnow.gosc.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Linki

policja.jpgzosp.jpgzosp malopolska.jpggorlice.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica