Aktualności

III Mistrzostwa Powiatu Gorlickiego w Ratownictwie Medycznym

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Podnoszenie umiejętności strażaków z zakresu taktyki działań ratowniczych i ratownictwa medycznego - to cel jak przyświecał zorganizowanym po raz trzeci w historii, wspólnym wysiłkiem KP PSP Gorlice i ZOP ZOSP RP Gorlice, przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Gorlicach, Gminy Biecz i druhów z OSP Biecz - III Mistrzostwom Powiatu Gorlickiego w Ratownictwie Medycznym. Zmagania zorganizowane zostały na bieckim rynku w sobotę 27 maja 2017 roku.

W zmaganiach wzięło udział 13 zespołów z Ochotniczej Straży Pożarnej oraz 3 zespoły ze zmian służbowych Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Gorlicach oraz drużyna MDP OSP Biecz. Przekrój zadań, które mieli wykonać strażacy obejmował, taktykę działań ratowniczych oraz ratownictwo medyczne. Drużyny miały do wykonania 3 zadania praktyczne i do rozwiązania test składający się z 20 pytań sprawdzający poziom wiedzy teoretycznej z zakresu udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska pod kierunkiem mł. ogn. Alberta Apoli.

W wyniku przeprowadzenia czterech konkurencji medycznych (3 praktyczne oraz test teoretyczny) tytuł Mistrza Powiatu Gorlickiego w Ratownictwie Medycznym wywalczyły druhny z Ochotniczej Straży Pożarnej z Krygu.

W wyniku oceny prowadzonych działań ratowniczych przez Ochotnicze Straże Pożarne, przyznano następujące miejsca:
I miejsce - OSP Kryg - 131 pkt
II miejsce - OSP Sękowa - 126 pkt
III miejsce - OSP Klęczany - 125 pkt
IV miejsce - OSP Stróżna - 124 pkt
V miejsce - OSP Moszczenica - 119 pkt
VI miejsce - OSP Biecz - 102 pkt
VII miejsce - OSP Szymbark - 101 pkt
VIII miejsce - OSP Ropa - 98 pkt
IX miejsce - OSP Brunary - 94 pkt
X miejsce - OSP Śnietnica - 92 pkt
XI miejsce - OSP Rożnowice - 87 pkt
XII miejsce - OSP Binarowa - 83 pkt
XIII miejsce - OSP Lipinki - 77 pkt

W rywalizacji drużyn zmianowych Jednostki Ratowniczo Gaśniczej z Gorlic, najlepsi okazali się strażacy I zmiany (139 pkt). Na drugim stopniu podium stanęli strażacy zmiany II (138 pkt) a na trzecim zmiany III (125 pkt).

W podsumowaniu Mistrzostw udział wzięli m.in. Wiceprezes ZOW ZOSP RP a zarazem Prezes ZOP ZOSP RP w Gorlicach dh Krzysztof Kosiba, Członek Komisji Rewizyjnej OW ZOSP RP w Krakowie dh Eugeniusz Stukus, Starosta Gorlicki Karol Górski, Komendant Powiatowy PSP Gorlice bryg. Krzsztof Gładysz, Burmistrz Biecza Mirosław Wędrychowicz oraz Burmistrz Gorlic Rafał Kukla.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Linki

policja.jpgzosp malopolska.jpgzosp.jpggorlice.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica