Aktualności

Samochodowa i motocyklowa pielgrzymka strażaków Zakopane - Ludźmierz 2017

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Przeszło 300 motocykli, ponad 150 samochodów strażackich dotarło w niedzielę 4 czerwca 2017 roku do Królowej Podhala w 13-samochodowej i 7-motocyklowej pielgrzymce SURSUM CORDA szlakiem papieskim z Krzeptówek do Ludźmierza. Wjeżdżali z głośnymi klaksonami, jedno auto wygrywało nawet "Barkę" na cześć św. Jana Pawła II. Miejscowy Proboszcz dzielnie kropił wszystkie pojazdy i w miarę możliwości wszystkich pasażerów. I serdecznie witał u Gaździny Podhala.

Tradycyjnie z gorlickiego na pielgrzymkę wyruszyła kolumna pojazdów złożona z 18 motocykli oraz 6 wozów pożarniczych z OSP Staszkówka, OSP Kryg, OSP Ropa, OSP Klęczany, OSP Sędziszowa oraz OSP Łużna pod przewodnictwem Wiceprezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie a zarazem Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Krzysztofa Kosiby.

Po uroczystym apelu z okazji dnia strażaka pow. nowotarskiego oraz wręczeniu nagród i odznaczeń wyróżniającym się strażakom, odprawiona została uroczysta Msza Święta koncelebrowana przez 9 kapelanów strażackich z różnych stron Polski. Homilię wygłosił główny celebrans dziekan dekanatu Białka Tatrzańska, proboszcz parafii z Bukowiny ks. Władysław Pasternak.

Pod koniec uczestnicy uroczystości wraz z orkiestrą i sztandarami udali się pod figurę świętego Pielgrzyma Ludźmierskiego, gdzie złożono kwiaty i znicze pamięci.

Źródło i zdjęcia: http://motopodhale.info , http://www.mbludzm.pl , ZOP ZOSP RP w Nowym Targu, Mateusz Książkiewicz.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Linki

gorlice.jpgzosp.jpgzosp malopolska.jpgpolicja.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica