Aktualności

OSP Stróżna w "Szlachetnej Paczce"

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Ochotnicza Straż Pożarna ze Stróżnej (gm. Bobowa) aktywnie zaangażowała się w jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce jakim jest "Szlachetna Paczka". W ciągu jednego weekendu (9-10 grudnia br.) milion osób w całej Polsce wymieniło się rzeczami i całą siłą życzliwości.

Wbrew pozorom, "Szlachetna Paczka" nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. Stworzono rozwiązania systemowe, dzięki któremu konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi.

Wśród tych pomagających znaleźli się druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej ze Stróżnej. Strażacy własnymi środkami transportu dowozili rzeczy do rodzin objętych programem. Nie ominęły ich także przygody, jak choćby dom jednej z rodzin usytuowany na stronej górze, do którego nie było możliwości dojazdu samochodem. I choć na zegarach było jako grubo po godz. 20.00., taszczyli paczki kilkaset metrów na własnych rękach, w tym na przykład pralkę.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Linki

policja.jpggorlice.jpgzosp.jpgzosp malopolska.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica