Aktualności

Prezydium ZOP ZOSP RP Gorlice obradowało w Pałacu w Siarach

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach na pierwszym posiedzeniu w bieżącym roku spotkało się w Pałacu w Siarach. Posiedzenie miało charakter roboczy przed mającym odbyć się następnego dnia VII powiatowym balem strażaków. W części merytorycznej, druhowie pochylili się nad szeregiem ważnych tematów.

Posiedzenie otworzył a następnie przewodniczył Prezes dh Krzysztof Kosiba. Przedstawił sprawozdanie z działalności struktur powiatowych ZOSP RP od ostatniego posiedzenia a następnie dokonał analizy wniosków, które spłynęły z poszczególnych jednostek OSP o dotację z Firm Ubezpieczeniowych. Prezydium dokonało podziału środków.

Podczas obrad szczególną uwagę zwrócono na przeprowadzenie eliminacji szkolnych i gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Eliminacje gminne należy przeprowadzić w terminie do 20 marca. Eliminacje powiatowe odbędą się 4 kwietnia w CKPiU w Gorlicach, zaś eliminacje wojewódzkie 27 kwietnia w Wieliczce.

W bieżącym roku przypada także organizacja powiatowych zawodów sportowo - pożarniczych. Prezydium zgodnie podjęło decyzję, iż zmagania przeprowadzone zostaną pod koniec czerwca - 22 lub 23 czerwca 2019r.

Na zakończenie wakacji powiat gorlicki czeka największe jak do tej pory strażackie wydarzenie. To właśnie nasz powiat będzie organizatorem IX Wojewódzkiego Zlotu Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Miejscem zgrupowania będzie stadion OSiR Gorlice. Szacuje się przyjazd blisko 1.200 uczestników. Z racji na skalę przedsięwzięcia powołany zostanie komitet organizacyjny.

Wnioski na odznaczenia ZOSP RP należy składać na nowych drukach wyłącznie do końca marca.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Linki

zosp malopolska.jpgpolicja.jpggorlice.jpgzosp.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica