Aktualności

OSP Staszkówka ma Mistrza Polski V Ogólnopolskich Mistrzostw Strażaków w Narciarstwie i Snowboardzie

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Podczas rozgrywanych na Arenie Narciarskiej "Jaworki - Homole", w dniach 11-12 lutego 2017r. Ogólnopolskich Mistrzostwach Strażaków w Narciarstwie i Snowboardzie, członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Staszkówce (gm. Moszczenica) dh Jakub Niziołek obronił zdobyty w ubiegłym roku tytuł Mistrza Polski w kategorii snowboard. Dobrze zaprezentowali się także pozostali gorliccy strażacy z OSP Staszkówka, OSP Wilczyska i OSP Kryg.

V jubileuszowa edycja Ogólnopolskich Mistrzostw Strażackich zgromadziła na starcie ponad 130 zawodników. Strażacy startowali w umundurowaniu bojowym, budząc nie lada sensację wśród kibiców i postronnych obserwatorów. Pierwszego dnia mistrzostw strażacy starowali indywidualnie, drugiego dnia drużynowo, w czteroosobowych ekipach.

W klasyfikacji generalnej startu indywidualnego na nartach, gorliccy druhowie uplasowali się na następujących pozycjach:
41 miejsce - Stanisław Pyzik - OSP Staszkówka
47 miejsce - Marek Marszał - OSP Staszkówka
56 miejsce - Tomasz Galas - OSP Staszkówka
61 miejsce - Marian Słota - OSP Staszkówka
79 miejsce - Jarosław Wiatr - OSP Wilczyska
85 miejsce - Gabriel Mika - OSP Kryg
89 miejsce - Dominik Bubniak - OSP Kryg
101 miejsce - Tomasz Tarasek - OSP Wilczyska
107 miejsce - Janusz Stukus - OSP Wilczyska
109 miejsce - Wacław Ligęza - OSP Wilczyska
113 miejsce - Piotr Sekuła - OSP Kryg

W klasyfikacji generalnej startu indywidualnego na snowboardzie, drugi rok z rzędu bezkonkurencyjny okazał się dh Jakub Niziołek z OSP Staszkówka, deklasując przeciwników, zapewniając sobie ponownie tytuł Mistrza Polski.

W klasyfikacji generalnej startu indywidualnego na nartach kobiet wysokie 7 miejsce wywalczyła dh Edyta Bogdan z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krygu. 

Drugiego dnia Mistrzostw, druhny i druhowie rywalizowali w konkurencjach grupowych. Startujący zmagali się na stoku z wężami pożarniczymi. Wśród 28 rywalizujących ekip męskich druhowie OSP Staszkówka uplasowali się na wysokim 10 miejscu.

W startach mieszanych (drużyna męsko - żeńska) wśród 9 startujących ekip rywalizację na miejscu 6 ukończyli druhowie z OSP Kryg.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Linki

zosp.jpgpolicja.jpgzosp malopolska.jpggorlice.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica