Aktualności

Druhowie z gorlickiego pielgrzymowali do Dębowca

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W niedzielę 28 maja 2017 roku, po raz drugi strażacy zawodowych i ochotniczych straży pożarnych, weterani służby pożarniczej oraz działacze związkowi przybyli wspólnie na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu koło Jasła, by podziękować za wstawiennictwo i opiekę podczas prowadzonych na co dzień działań ratowniczo-gaśniczych. Spotkanie stało się okazją do uhonorowania osób, które swoją działalnością społeczną przyczyniają się do umacniania wizerunku ochotniczego pożarnictwa.

Uroczysty apel został zorganizowany na placu przed Bazyliką Mniejszą – Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej. Już po raz drugi do podjasielskiego Dębowca przybyli pielgrzymi – strażacy wraz ze swoimi przełożonymi z komend miejskich i powiatowych Państwowej Straży Pożarnej województwa podkarpackiego, druhowie wraz z pocztami sztandarowymi reprezentującymi liczne jednostki ochotniczych straży pożarnych z terenu Diecezji Rzeszowskiej, działacze Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, parlamentarzyści, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, byli przełożeni jednostek i funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej i wreszcie sympatycy ochotniczego pożarnictwa.

Tuż po zakończeniu zbiórki rozpoczęła się msza święta koncelebrowana przez Biskupa Rzeszowskiego ks. Jana Wątrobę i księży kapelanów straży pożarnej.

W pielgrzymce uczestniczyli druhowie ochotnicy ziemi gorlickiej na czele z Wiceprezesem ZOW ZOSP RP a zarazem Prezesem ZOP ZOSP RP w Gorlicach dh Krzysztofem Kosibą, Członkiem Komisji Rewizyjnej OW ZOSP RP w Krakowie dh Eugeniuszem Stukusem. Obecny był także Zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Gorlicach mł. bryg. Dariusz Surmacz.

Źródło - www.terazjaslo.pl 
Foto - Prezes ZOP ZOSP RP w Jaśle dh Stanisław Święch

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Linki

policja.jpgzosp.jpgzosp malopolska.jpggorlice.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica