Aktualności

Dostawy łodzi z programu "wsparcia służb ratowniczych"

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Za nami kolejne dostawy sprzętu z programu "wsparcia służb ratowniczych". Tym razem do strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z Ropy (gm. Ropa) i Ochotniczej Straży Pożarnej z Dominikowic (gm. Gorlice) trafiły łodzie wraz z wyposażeniem. Łączny koszt to kwota blisko 55 tys. zł.

Do strażaków trafiły łodzie płaskodenne aluminiowe, które na pokład zabierają 6 osób. Łodzie posiadają pojedyncze dno oraz silnik zaburtowy z dodatkowym zbiornikiem na paliwo. W zestawie z wiosłami z dulkami. Łodzie są przystosowane do wodowania w każdym miejscu bez użycia tzw. slipów tj. miejsc wodowania, z możliwością ewakuacji ludzi z okien zalanych budynków. Łodzie można wykorzystać do ratownictwa lodowego.

Na wyposażeniu znalazły się dodatkowe: koło ratunkowe, rzutka ratunkowa, bosak teleskopowy, megafon, linka życia wokół burt, lina cumownicza, knagi cumownicze po dwie na dziobie i rufie, min. 1 bakista, 2 kamizelki asekuracyjne z uprzężą dla ratowników i 4 kamizelki ratunkowe dla osób poszkodowanych wyposażone w podwójne psy krokowe.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Linki

policja.jpggorlice.jpgzosp.jpgzosp malopolska.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica