Aktualności

Strażacy powiatu gorlickiego ze sprzętem od Ministra Sprawiedliwości

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W środę 31 stycznia w amfiteatrze w Rabce-Zdroju odbyło się uroczyste spotkanie podczas którego Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro przekazał na ręce małopolskich ochotników sprzęt zakupiony ze środków Funduszu Sprawiedliwości. W spotkaniu licznie wzięli udział gorliccy druhowie na czele z Prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Krzysztofem Kosibą.

W roku 2017 z Funduszu Sprawiedliwości Minister Zbigniew Ziobro przeznaczył kwotę 10 mln zł na zakup sprzętu i wyposażenia dla druhów ochotników. Z programu skorzystało 145 małopolskich gmin w tym Gmina Biecz, Gmina Bobowa, Gmina Ropa, Gmina Lipinki, Gmina Gorlice, Gmina Uście Gorlickie. Wsparcia nie otrzymały jedynie Gminie Sękowa, Gmina Łużna i Gmina Moszczenica.

W sumie do strażaków ochotników powiatu gorlickiego trafił sprzęt o łącznej wartości ponad 360 tys. zł. Gorlickie gminy otrzymały wsparcie w wysokości:
Gmina Biecz - 71.500,00 zł
Gmina Bobowa - 44.100,00 zł
Gmina Ropa - 34.000,00 zł
Gmina Lipinki - 45.000,00 zł
Gmina Gorlice - 88.000,00 zł
Gmina Uście Gorlickie - 78.260,00 zł

Podczas konferencji prasowej Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro poinformował, że w tym roku z Funduszu Sprawiedliwości do jednostek OSP w całym kraju trafi 100 milionów złotych z przeznaczeniem na zakup samochodów, zestawów R1, defibrylatorów i innego sprzętu. W roku 2017 za 10 mln złotych druhowie tylko w małopolsce zakupili m.in. czternaście samochodów ratowniczo – gaśniczych, prawie 200 defibrylatorów i 600 zestawów OSP/PSP-R1.

W uroczystości w Rabce Zdroju udział wzięli m.in. Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie dh Edward Siarka, Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie a zarazem Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego dh Krzysztof Kosiba, Burmistrz Biecza Mirosław Wędrychowicz, Burmistrz Bobowej Wacław Ligęza, Wójt Gminy Ropa Jan Morańda, Wójt Gminy Lipinki Czesław Rakoczy a także Prezesi i Naczelnicy jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gorlickiego do których trafił sprzęt sfinansowany przez Ministra Sprawiedliwości.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze   

-1 #1 marcin 2018-01-31 20:20
A dlaczego pozostałe gminy nie dostały sprzętu
Cytować

Linki

zosp malopolska.jpgzosp.jpgpolicja.jpggorlice.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica