Aktualności

Eliminacje Powiatowe OTWP "Młodzież Zapobiega Pożarom" 2018

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

We wtorek 20 marca br. w Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Gorlicach przeprowadzono Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". W rywalizacji udział wzięło 29 uczestników, podzielonych na trzy grupy wiekowe.


Otwarcia turnieju dokonał Wiceprezes ZOW ZOSP RP w Krakowie a zarazem Prezes ZOP ZOSP RP w Gorlicach dh Krzysztof Kosiba. Wszystkich uczestników oraz przybyłych gości przywitał prowadzący dh Przemysław Wszołek. Wśród osób, które zaszczyciły turniej swoją obecnością znaleźli się m.in. Wiceprezes ZOW ZOSP RP Kraków dh Krzysztof Kosiba, Członek KR OW ZOSP RP w Krakowie dh Eugeniusz Stukus, Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Gorlicach st. kpt. Waldemar Krok, Starosta Gorlicki Karol Górski wraz z Wicestarostą Jerzym Nalepką a także Dyrektor CKPIU Adam Tarsa.

Zgodnie ze znowelizowanym regulaminem, uczestnicy rywalizowali w 3 grupach wiekowych: grupa I uczniowie I – VI szkół podstawowych (7 uczestników), grupa II - uczniowie szkół podstawowych klasy VII oraz gimnazjum klasy II i III (8 uczestników), grupa III - uczniowie szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych (14 uczestników). Prawo zgłaszania uczestników do eliminacji powiatowych miały Oddziały Miejsko-Gminne/Gminne ZOSP RP z terenu powiatu gorlickiego (grupa I,II,III) oraz szkoły ponadpodstawowe i ponadgimnazjalne (grupa III). Na terenie powiatu gorlickiego eliminacje gminne OTWP przeprowadzono w 8 gminach. Tylko w 1 gminie eliminacje się nie odbyły.

Nad prawidłowym przebiegiem czuwało 5-osbowe jury pod przewodnictwem dh Przemysława Wszołka - Członka Wojewódzkiej Komisji ds. Młodzieży ZOSP RP w Krakowie. W jury zasiedli ponadto trzej Wiceprezesi ZOP ZOSP RP w Gorlicach dh Eugeniusz Stukus, dh Tomasz Tarasek oraz dh Bogusław Łukaszyk a także przedstawiciel KP PSP w Gorlicach mł. bryg. Dariusz Surmacz. Sekretariat turnieju stanowiły Wioletta Sarnecka z KP PSP Gorlice oraz Maria Gubała i Anna Lesiak ze starostwa powiatowego w Gorlicach.

W części pisemnej uczestnicy zmierzyli się z testem pisemnym złożonym z 30 pytań. Do finału ustnego zakwalifikowanych zostało 5 uczestników z najwyższą liczbą punktów. Ta część eliminacji, w stosunku do lat ubiegłych, została całkowicie zmieniona. Finalista sam czytał pytanie po czym na nie odpowiadał przed 5 osobową komisją przy obecności- wszystkich pozostałych uczestników niezakwalifikowanych do finału oraz opiekunów i gości.

W wyniku przeprowadzenia dwuetapowych eliminacji, na podstawie oceny jury, dokonano wyboru laureatów:
grupa I uczniowie I – VI szkół podstawowych
I miejsce - Tomasz Cygnarowicz (gm. Bobowa)
II miejsce - Magdalena Markowicz (gm. Moszczenica)
III miejsce - Grzegorz Szczerba (gm. Łużna)

grupa II - uczniowie szkół podstawowych klasy VII oraz gimnazjum klasy II i III
I miejsce - Mateusz Firszt (gm. Gorlice)
II miejsce - Konrad Kruczek (gm. Uście Gorlickie)
III miejsce - Weronika Juruś (gm. Lipinki)

grupa III - uczniowie szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych
I miejsce - Katarzyna Mika (I Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Kromera w Gorlicach)
II miejsce - Wojciech Mazur (Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej)
III miejsce - Wojciech Ledniowski (Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola) w Gorlicach

Podczas zmagań szczebla wojewódzkiego, które przeprowadzone zostaną w dniu 28 kwietnia br. w Wieliczce powiat gorlicki reprezentować będą w grupie I - Tomasz Cygnarowicz i Magdalena Markowicz, w grupie II - Mateusz Firszt i Konrad Kruczek, w grupie III - Katarzyna Mika i Wojciech Mazur.

Organizatorem zmagań był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach przy współudziale Starostwa Powiatowego w Gorlicach, Miasta Gorlice oraz Komendy Powiatowej PSP w Gorlicach.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Linki

gorlice.jpgzosp malopolska.jpgzosp.jpgpolicja.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica