Komunikaty Prezesa

Komunikat Prezesa ZOP ZOSP RP Gorlice ws. wyników konkursu Małopolskie Remizy 2018

Przemysław Wszołek. Opublikowano w Komunikaty Prezesa

Prace remontowo-budowlane w remizach OSP oraz zagospodarowanie terenu wokół nich – to na te działania gminy i jednostki OSP z Małopolski otrzymały dofinansowanie w ramach konkursu Małopolskie Remizy 2018. W sumie na remonty 83 strażnic samorząd województwa przeznaczył w tym roku ze swojego budżetu niemal 3 mln zł.


Województwo Małopolskie organizuje konkurs Małopolskie Remizy od 2009 roku. W tym czasie udało się wyremontować 742 remizy strażackie z całego województwa małopolskiego. Podczas dotychczasowych 10 edycji konkursu przeznaczono na niego blisko 29 mln zł.

Za otrzymane z konkursu pieniądze mogą zostać sfinansowane zakupy materiałów budowlanych, które zostaną wykorzystane w remontach, prace remontowo-budowlane oraz zagospodarowanie terenu wokół remiz, w szczególności dotyczących części operacyjno-technicznej budynków, a także wykonanie i umieszczenie tabliczki informacyjnej o udzieleniu dotacji z budżetu Województwa Małopolskiego.

Decyzją radnych Sejmiku Małopolskiego ponad 115 tysięcy złotych trafi do trzech gmin z powiatu gorlickiego na wsparcie prac remontowo-budowlanych lokalnych remiz OSP. W obecnej transzy pieniądze trafią do trzech jednostek OSP z terenu powiatu gorlickiego, a są to:
-OSP Binarowa (gmina Biecz) – 32 458,00 zł
-OSP Sędziszowa (gmina Bobowa) – 41 560, zł
-OSP Pagorzyna (gmina Lipinki) – 41 560,00 zł

PEŁNA LISTA gmin, które otrzymały dofinansowanie KLIKNIJ ABY POBRAĆ

Linki

zosp malopolska.jpggorlice.jpgpolicja.jpgzosp.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica