Komunikaty Prezesa

Komunikat Prezesa ZOP ZOSP RP Gorlice w sprawach bieżących

Przemysław Wszołek. Opublikowano w Komunikaty Prezesa

Szanowni druhny i druhowie,
poniżej zamieszczam informacje dotyczące ogólnopolskiego konkursu kronik i monografii, jubileuszowego koncertu strażackich orkiestr dętych, przeglądu zespołów artystycznych, konkursu na najlepszą OSP oraz informacje na temat wydania powiatowego kalendarza strażackiego. Zachęcam do szczegółowego zapoznania się z informacjami oraz udziału w strażackich uroczystościach i przedsięwzięciach.

W dniu 9 września 2018 roku z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz w 40. rocznicę wyboru Papieża – Polaka w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie zorganizowany zostanie wielki jubileuszowy koncert orkiestr dętych działających przy Ochotniczych Strażach Pożarnych. Organizatorem koncertu jest Zarząd Główny ZOSP RP. Chętnych do wyjazdu proszę o kontakt.

W dniach 8-9 września 2018 roku odbędzie się XXV Ogólnopolski Konkurs Kronik i Monografii „Z dziejów Ochotniczych Straży Pożarnych”. Kronika Ochotniczej Straży Pożarnej z Rożnowic (gm. Biecz) w roku ubiegłym zajęła pierwsze miejsce na przeglądzie wojewódzkim i będzie brała teraz udział w finale centralnym.

W dniu 2 września 2018 w amfiteatrze w Bochni odbędzie się Wojewódzki Przegląd Zespołów Artystycznych działających przy Ochotniczych Strażach Pożarnych. Organizatorem Spotkania jest Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP woj. Małopolskiego, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz Starostwo Powiatowe w Bochni. Przegląd ma charakter konkursowy i jest szczeblem eliminacyjnym do Ogólnopolskich Spotkań Zespołów Artystycznych oraz do Festiwalu Piosenki Strażackiej. Chętnych do wzięcia udziału proszę o kontakt do dnia 3 sierpnia 2018 roku.

Ogłoszony został konkurs na "Najlepszą Ochotniczą Straż Pożarną 2018". Zgłoszenia do konkursu mogą dokonywać jednostki samorządu terytorialnego do dnia 10 lipca 2018 roku. Zgłoszenia należy kierować na adres Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach.

Przygotowujemy powiatowy kalendarz strażacki na 2019 rok z myślą o wsparciu akcji charytatywnej. W najbliższym czasie przeprowadzona zostanie sesja fotograficzna ze strażaczkami i strażakami. Wsparcie akcji udzieliły oddziały ZOM-G/G ZOSP RP z Biecza, Bobowej, Gorlic, Łużnej, Moszczenicy, Sękowej, Uścia Gorlickiego. Kalendarz powinien być gotowy na koniec wakacji.

Linki

policja.jpgzosp malopolska.jpggorlice.jpgzosp.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica