Aktualności

Młodzi strażacy z gorlickiego na VIII Wojewódzkim Zlocie MDP "Szaflary 2018"

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Przedstawiciele Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych działających przy OSP Moszczenica, OSP Staszkówka, OSP Ropa, OSP Pagorzyna, OSP Gładyszów i OSP Wójtowa wzięli udział w VIII Zlocie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Województwa Małopolskiego, który zorganizowany został w sobotę 1 września 2018 roku w Szaflarach (pow. nowotarski).


Ósma edycja wojewódzkiego zlotu młodzieży strażackiej zagościła tym razem na ziemi nowotarskiej. Dwa z poprzednich zlotów zorganizowane były w Gdowie w roku w 2012 i w 2014 zaś w latach 2015 i 2016 młodzi strażacy gości w Wieliczce. Pierwszy zlot w 2010 roku zorganizowany został w Rabsztynie a trzeci w 2013 roku na Pustyni Błędowskiej. W ubiegłym 2017 roku gospodarzem zlotu było miasto Myślenice.

Tegoroczny zlot przyciągnął do Szaflar ponad tysiąc młodych adeptów pożarnictwa, którzy zmagali się nie tylko z ćwiczeniami praktycznymi ale także rebusami i zabawami teoretycznymi. Obecni byli także przedstawiciele Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z województwa śląskiego.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Linki

policja.jpgzosp.jpgzosp malopolska.jpggorlice.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica