Aktualności

Strażacy z gorlickiego pielgrzymowali do Łagiewnik 2018

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W niedzielę 21 października 2018 r. już po raz XVII Strażacy z Województwa Małopolskiego pielgrzymowali do Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Krakowie. W tym roku Pielgrzymka odbyła się do Sanktuarium w związku z obchodami 40 rocznicy powołania Św. Jana Pawła II na Stalicę Apostolską.

Meldunek o gotowości do rozpoczęcia uroczystości złożył dh Łukasz Łach Prezesowi Zarządu Głównego Związku OSP RP dh Waldemarowi Pawlakowi. Uroczysty apel z przeglądem pododdziałów i koncertem orkiestry dętej z OSP Rzepiennika Strzyżewskiego, był pierwszym punktem uroczystości. Następnie pododdziały wraz ze zgromadzonymi strażakami i gośćmi przemaszerowały pod pomnik Papieża Św. Jana Pawła II gdzie zostały złożone kwiaty przez delegację Związku OSP RP i Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Krakowie.

Mszy św. w intencji małopolskich strażaków przewodniczył były Metropolita Krakowski Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz. U Jego boku, opiekę świętego Floriana wypraszali licznie przybyli Kapelani Strażaków z Województwa Małopolskiego na czele z Małopolskim Kapelanem strażaków ks. mł. bryg. Władysławem Kuligiem. Mszę św. śpiewem i muzyką uświetnił Zespół Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Tradycyjnie Druhowie zadbali o uroczystą oprawę mszy świętej.

W uroczystości uczestniczyło około 1 000 strażaków w tym 160 pocztów sztandarowych. W Pielgrzymce uczestniczyli m.in.: dh Waldemar Pawlak Prezes ZG ZOSP RP, dh Teresa Tiszbierek Wiceprezes ZG ZOSP RP, dh Edward Siarka Prezes ZOW ZOSP RP Poseł RP, dh Krzysztof Kosiba Wiceprezes ZOW ZOSP RP, członkowie Prezydium i Zarządu OW ZOSP RP w tym dh Przemysław Wszołek i dh Eugenisuz Stukus z Komisji Rewizyjnej OW ZOSP RP, Małopolski Komendant Wojewódzki PSP nadbrygadier Stanisław Nowak, Komendanci Miejscy i Powiatowi PSP woj. małopolskiego, Burmistrzowie i Wójtowie Województwa Małopolskiego, Druhny, Druhowie, członkowie MDP, Poczty Sztandarowe, Funkcjonariuszki i Funkcjonariusze PSP, Emeryci i Renciści PSP i Rodziny Strażaków.

Do Centrum Jana Pawła II pielgrzymowali z gorlickiego druhny i druhowie z Gminy Moszczenica, Lipinki, Łużna, Biecz

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Linki

zosp malopolska.jpggorlice.jpgpolicja.jpgzosp.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica