Komunikaty Prezesa

Strażak OSP Szalowa stracił dom w pożarze - pomóżmy!

Przemysław Wszołek. Opublikowano w Komunikaty Prezesa

Strażak Ochotniczej Straży Pożarnej z Szalowej (gm. Łużna) przed kilkoma dniami stracił dach nad głową. Dom, który spłonął nie nadaje się do remontu. Trzeba zbudować nowy. Strażacy ochotnicy z gorlickiego wielokrotnie już pokazali jak wielkie pokłady dobra i solidarności w nich drzemią. Wierzę, że i tym razem nie zostawimy kolegi strażaka w potrzebie.


We wtorek 23 października br. o godzinie 9:38 do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Gorlicach wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Szalowa. Dyżurny zadysponował 8 zastępów straży pożarnej w tym podnośnik hydrauliczny.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że pożarem objęte jest pomieszczenie kuchni oraz pokoju. Niestety pożar przedostał się powałą na dach budynku, gdzie znajdowały się elementy palne, siano oraz inne składowane materiały. Pożar był w fazie rozgorzenia, na szczęście wszyscy mieszkańcy opuścili budynek.

W trakcie wybuchu pożaru w mieszkaniu prawdopodobnie znajdowały się dwie osoby. Przyczyną pożaru mogło być rozszczelnienie komina lub wada urządzenia grzewczego.

Fundacja wyodrębniła subkonto na które można dokonać wpłaty:
Bank Pekao S.A., Nr konta: 03 1240 4748 1111 0010 3835 0905
z dopiskiem DOM DLA POGORZELCÓW Z SZALOWEJ

Linki

gorlice.jpgpolicja.jpgzosp malopolska.jpgzosp.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica