Aktualności

OSP Staszkówka indywidualnie i drużynowo Mistrzem Polski

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Druh Jakub Niziołek z Ochotniczej Straży Pożarnej ze Staszkówki (gm. Moszczenica) trzeci raz obronił tytuł Mistrza Polski w kategorii snowboard, podczas rozgrywanych w dniach 9-10 lutego br. w Niedzicy (Polana Sosny) VII Ogólnopolskich Mistrzostwach Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie. Niebywały sukces osiągeli strażacy ze Staszkówki w starcie drużynowym zdobywając tytuł Mistrzów Polski.

VII edycja mistrzostw zgromadziła na starcie blisko 200 zawodników. Strażacy startowali w umundurowaniu bojowym. Pierwszego dnia mistrzostw strażacy startowali indywidualnie, drugiego zaś drużynowo, w czteroosobowych ekipach. W tegorocznej edycji mistrzostw strażaków ochotników z powiatu gorlickiego zarówno w kategorii zjazdów indywidualnych na nartach jak i na snowboardzie oraz startów drużynowych reprezentowali druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej ze Staszkówki.

Dh Jakub Niziołek pozostaje niepokonany od czterech lat. Tytułu Mistrza Polski w kategorii snowboard nie byli w stanie odebrać mu nawet rodowici górale.

W klasyfikacji generalnej startu indywidualnego na nartach druhowie OSP Staszkówka uplasowali się na następujących pozycjach:
3 miejsce - Wojciech Mordarski
7 miejsce - Marek Marszał
17 miejsce - Stanisław Pyzik
26 miejsce - Jan Niziołek

Rewelacyjny występ strażaków ze Staszkówki drugiego dnia mistrzostw, pozwolił im na osiągnięcie historycznego sukcesu. W kategorii snowboard uplasowali się na pierwszym stopniu podium, zdobywając tytuł Drużynowych Mistrzów Polski.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Linki

zosp.jpgzosp malopolska.jpggorlice.jpgpolicja.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica