Aktualności

Dotacja WFOŚiGW dla OSP Szalowa na nowy samochód

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Ponad 1 mln zł trafi do sześciu małopolskich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Pieniądze otrzyma m.in. jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Szalowej a także z Biegonic, Męciny, Przyszowa, Zachełmnej i Zawady. Umowy gwarantujące przyznanie dofinansowania na zakup nowych wozów ratowniczo-gaśniczych w dniu 17 września br. w obecności marszałka Witolda Kozłowskiego, wicemarszałka Łukasza Smółki i wicewojewody Zbigniewa Starca podpisali Kazimierz Koprowski, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, Anna Biederman-Zaręba, wiceprezes WFOŚiGW oraz przedstawiciele poszczególnych jednostek.

W wydarzeniu uczestniczył Prezes OSP Szalowa Radosław Myśliwiec oraz Skarbnik OSP Szalowa Beata Maciejczyk.

Nie bez powodu to właśnie strażacy – ochotnicy i zawodowcy – cieszą się największym zaufaniem Polaków. To właśnie oni jako pierwsi są na miejscu różnych zdarzeń – pomagają, ratują i angażują się w życie lokalnych społeczności. Bardzo się cieszę, że kolejny raz jednostki OSP z naszego regionu otrzymają potrzebne wsparcie w postaci nowych wozów ratowniczo-gaśniczych
- mówił marszałek Witold Kozłowski.

Warto dodać, że Województwo Małopolskie od lat konsekwentnie wspiera działania Ochotniczych Straży Pożarnych, realizując dwa kluczowe programy Bezpieczna Małopolska i Małopolskie Remizy.

Strażacy-ochotnicy swoją postawą udowadniają, że w sytuacji zagrożenia zawsze możemy na nich liczyć. Przez 365 dni roku, o każdej porze dnia i nocy są gotowi nieść pomoc czy to podczas powodzi czy podczas pożaru, dlatego konsekwentnie potrzebują naszego wsparcia
- dodał wicemarszałek Łukasz Smółka.

Ogólnopolski Program Finansowania Służb Ratowniczych, w ramach którego podpisano umowy, ma na celu wsparcie zakupu specjalistycznego sprzętu wykorzystywanego w akcjach ratowniczych czy podczas usuwania skutków zagrożeń. Do tej pory Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie podpisał już 42 umowy z przedstawicielami małopolskich Ochotniczych Straży Pożarnych.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Linki

zosp malopolska.jpgpolicja.jpgzosp.jpggorlice.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica