Aktualności

Strażacy pielgrzymowali do Ludźmierza AD 2021

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W niedzielę 6 czerwca 2021r. pod Tatrami odbyła się XVII Samochodowa i XI Motocyklowa Pielgrzymka Strażaków Szlakiem Papieskim. W pielgrzymce uczestniczyli strażacy z powiatu gorlickiego z OSP Biesna, OSP Ropa, OSP Ropica Górna, OSP Staszkówka, OSP Pagorzyna i OSP Kryg.  


Strażacka pielgrzymka odbyła się dokładnie w 24. rocznicę pamiętnej mszy świętej Jana Pawła II pod Wielką Krokwią w Zakopanem. Pielgrzymka wiodła Szlakiem Papieskim - z Zakopanego, przez Gubałówkę, Ząb, Bańską Niżną, Maruszynę aż do sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu. Tą trasą 7 czerwca 1997 roku Jan Paweł II pokonał w otartym papamobile błogosławiąc i pozdrawiając mieszkańców Podhala.

W tym roku strażacka pielgrzymka była nieco skromniejsza. Poszczególne jednostki strażackie oddelegowały po jednym samochodzie. Inni strażacy zabezpieczali drogę przejazdu pielgrzymki - by nie doszło do żadnego wypadku. Strażaków pozdrawiali mieszkańcy podhalańskich wiosek.

W ludźmierskim sanktuarium odbyła się uroczysta msza święta na zakończenie pielgrzymki. Po Eucharystii wszyscy przeszli pod pomnik Jana Pawła II, gdzie złożono wiązanki kwiatów, znicze i zaśpiewano "Barkę".

Za organizację wyjazdu strażaków z powiatu gorlickiego odpowiadali Członkowie Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Stanisław Bara oraz dh Paweł Baranowski.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Linki

zosp malopolska.jpgpolicja.jpggorlice.jpgzosp.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica