Aktualności

Strażacy pielgrzymowali do Wójtowej w Święto Miłosierdzia Bożego AD 2022

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W niedzielę 24 kwietnia 2022 roku już po raz XXIII odbyła się w Wójtowej (gm. Lipinki) uroczystość Powierzenia Ziemi Gorlickiej Miłosierdziu Bożemu. Jak co roku Święto Miłosierdzia Bożego zgromadziło w Wójtowej parlamentarzystów, samorządowców a przede wszystkim strażaków ochotników wraz z pocztami sztandarowymi ze wszystkich gorlickich gmin.

Uroczystość powierzenia Ziemi Gorlickiej Miłosierdziu Bożemu rozpoczęła się o godz. 11.00 od uroczystej Mszy Świętej w kościele parafialnym pw. Bożego Miłosierdzia w Wójtowej, której przewodniczył ks. infułat Wiesław Szurek. Wcześniej uczestnicy zgromadzili się przed remizą OSP Wójtowa, skąd barwnym pochodem przy akompaniamencie orkiestry dętej z Dominikowic przeszli do kościoła parafialnego.

Po mszy świętej uczestnicy uroczystości powrócili przed wójtowską remizę, gdzie poszczególne delegacje złożyły kwiaty przed pomnikiem Św. Floriana. Była to także okazja do okolicznościowych przemówień wygłoszonych przez parlamentarzystów i samorządowców.

W uroczystości licznie udział wzięli strażacy ochotnicy ze wszystkich gorlickim gmin wraz z przedstawicielami poszczególnych ogniw ZOSP RP terenu powiatu gorlickiego na czele z Wiceprezesem Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie dh Krzysztofem Kosibą oraz Prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Przemysławem Wszołkiem.

Foto - Halina Gajda, Piotr Popielarz

Linki

gorlice.jpgzosp.jpgpolicja.jpgzosp malopolska.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica