Oddział Powiatowy ZOSP RP w GorlicachAktualności

Młodzi strażacy z gorlickiego na X Wojewódzkim Zlocie MDP "Proszowice 2022"

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Przedstawiciele Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych działających przy OSP Stróżna, OSP Pagorzyna, OSP Wójtowa, OSP Biesna i OSP Rożnowice wzięli udział w jubileuszowym X Zlocie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Województwa Małopolskiego, który zorganizowany został w sobotę 3 września 2022 roku w Proszowicach.


Dziesiąta edycja wojewódzkiego zlotu młodzieży strażackiej zagościła tym razem na ziemi proszowickiej. Poprzednia edycja, w roku 2019 gościła w Gorlicach. Przez kolejne dwa lata, w roku 2020 i 2021 zloty nie odbyły się ze względu na ograniczenia pandemiczne.

Tegoroczny zlot przyciągnął do Proszowic blisko tysiąc młodych adeptów pożarnictwa z 19 małopolskich powiatów, którzy zmagali się nie tylko z ćwiczeniami praktycznymi ale także rebusami i zabawami teoretycznymi. Obecni byli także przedstawiciele Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z województwa śląskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Wraz ze strażacką młodzieżą na zlot udał się Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Przemysław Wszołek wraz z Wiceprezesem dh Tomaszem Taraskiem.

Linki

gorlice.jpgpolicja.jpgzosp.jpgzosp malopolska.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica