Oddział Powiatowy ZOSP RP w GorlicachAktualności

Młodzieżówka z gorlickiego na III Złazie MDP Pow. Krakowskiego

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W niedzielę 25 września 2022 w Skawinie (pow. krakowski) odbył się III Złaz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych pow. Krakowskiego. W wydarzeniu udział wzięli również przedstawiciele ochotniczego pożarnictwa ziemi gorlickiej – MDP OSP Zagórzany. To efekt współpracy pomiędzy krakowskim i gorlickim oddziałem powiatowym Związku OSP RP.

Złaz otworzył Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP Kraków-Ziemski dh Leszek Zięba. Nad prawidłowym jego przebiegiem czuwał Z-ca Dyrektora Zarządu Wykonawczego OW ZOSP RP Kraków dh Tomasz Nowak.

Każda drużyna miała do zrealizowania 25 zadań, a wśród nich konkurencje grupowe i indywidualne sprawnościowe i logiczne, rebusy i zabawy. Uczestnicy zmagali się między innymi z budowaniem mostu z transporterów i desek, tworzeniem mumii, sztafetą, składaniem łódki z papieru tak by mogły pokonać basen, rebusami, topografią a także zbijaniem butelek prądem wody.

Gospodarzem Złazu była Gmina Skawina. Na starcie stanęło blisko 50 drużyn z terenu powiatu krakowskiego oraz goście z zaprzyjaźnionych powiatów.

Linki

zosp.jpggorlice.jpgpolicja.jpgzosp malopolska.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica