OSP Staszkówka zdobyła drużynowy tytuł mistrza Polski

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Aż 5 druhów liczyła reprezentacja powiatu gorlickiego w indywidualnych startach X Ogólnopolskich Mistrzostw Strażaków OSP w Narciarstwie alpejskim i snowboardzie. W rozgrywanych drugiego dnia startach drużynowych, druhowie ze Staszkówki zajęli 1 miejsce.

Mistrzostwa rozgrywane są w dniach 4-5 marca 2023 roku na Arenie Narciarskiej Jaworki-Homole.

Pierwszego dnia prowadzone były starty indywidualne, drugiego dnia drużynowe.

W slalomie gigancie, w klasyfikacji generalnej startów indywidualnych, reprezentanci powiatu gorlickiego zajęli następujące miejsca:
- 55 miejsce - Wojciech Mordarski, OSP Staszkówka
- 83 miejsce - Stanisław Pyzik, OSP Staszkówka
- 90 miejsce - Jerzy Ptaszek, OSP Wola Łużańska
- 105 miejsce - Piotr Szczerba, OSP Wola Łużańska
- 113 miejsce - Jacek Róż, OSP Rożnowice

W grupa A - od 55 lat i więcej - 6 miejsce zajął dh Stanisław Pyzik z OSP Staszkówka

W grupie B - od 45 - 54 lat - 6 miejsce zajął dh Wojciech Mordarski z OSP Staszkówka

W niezwykle atrakcyjnej konkurencji drużynowej - strażackim slalomie gigancie - startujące 4 osobowe zespoły miały do pokonania trasę slalomu jadąc z wężem strażackim.

Druhowie ze Staszkówki w klasyfikacji drużynowej w snowboardzie nie dali żadnych szans konkurencji.

Linki

Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica