Oddział Powiatowy ZOSP RP w GorlicachAktualności

Prezydium ZOP ZOSP RP Gorlice obradowało ws. I Powiatowego Zlotu MDP

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Posiedzenie zorganizowane zostało w czwartek 13 lipca 2023r. w remizie OSP Kobylanka (gm. Gorlice). Posiedzenie otworzył a następnie przewodniczył mu Prezes dh Przemysław Wszołek.

Zasadniczym przedmiotem posiedzenia było omówienie spraw związanych z organizacją I Powiatowego Zlotu MDP

Poniżej przekazane zostają podstawowe informacje dotyczące zlotu, szczegóły podawane będę w późniejszym terminie. Zwracam uwagę, aby w tym dniu nie planować imprez (uroczystości) w OSP, tak aby wszyscy chętni mogli wziąć udział w zlocie.

- I Powiatowy Zlot MDP zorganizowany zostanie w sobotę 9 września 2023 roku na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorlicach oraz Parku Miejskiego w Gorlicach.
- Prawo udziału mają MDP zgłoszone w systemie "Raport OSP" tj. 40 drużyn (40 OSP z powiat gorlickiego wykazało w systemie Raport OSP, że posiada MDP).
- Każda drużyna biorąca udział w zlocie składa się z 6 członków MDP + 1 opiekun.
- Zgłoszenie drużyn dokonywane będzie do dnia 15 sierpnia br.. Formularz zgłoszeniowy zostanie przesłany do wszystkich OSP.
- Każdy uczestnik otrzyma "pakiet startowy" + posiłek
- Planujemy, iż każdy uczestnik zlotu otrzyma pamiątkową koszulkę (członkowie MDP, opiekunowie, obsługa)
- Przewidziano 15 konkurencji, rozlokowanych na obiektach OSiR i parku miejskiego. Do zabezpieczenia konkurencji wyznaczone zostały już jednostki OSP (w porozumieniu z ich przedstawicielami). Na każde stanowisko potrzeba po 2 strażaków. Wstępny wykaz konkurencji oraz zabezpieczających je jednostek OSP przesyłam w załączniku. Zaznaczam że konkurencje oraz zabezpieczające je jednostki mogą ulec zmianie. Ostateczne stanowisko zostanie przekazane do połowy sierpnia.
- Do zabezpieczenia zlotu potrzebujemy w sumie 50 strażaków (30 na konkurencje oraz 20 do bieżących zadań logistycznych). Jeśli są chętni strażacy, bardzo proszę o kontakt telefoniczny.
- Potrzebujemy namioty (pawilony) do zabezpieczenia na wypadek niekorzystnych warunków atmosferycznych. Jednostki OSP, które posiadają namioty i zechcą je udostępnić na zlot, bardzo proszę o kontakt telefoniczny.

Linki

zosp.jpgzosp malopolska.jpgpolicja.jpggorlice.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica