Oddział Powiatowy ZOSP RP w GorlicachAktualności

Młodzi strażacy z gorlickiego na XI Wojewódzkim Zlocie MDP "Krynica 2023"

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Przedstawiciele Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych działających przy OSP Kryg, OSP Staszkówka, OSP Stróżna, OSP Ropa i OSP Rożnowice wzięli udział w XI Zlocie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Województwa Małopolskiego, który zorganizowany został w sobotę 2 września 2023 roku w Krynicy.


Jedenasta edycja wojewódzkiego zlotu młodzieży strażackiej zagościła tym razem na krynickim deptaku. Poprzedni jubileuszowy dziesiąty zlot w roku 2022 zorganizowany został w Proszowicach, natomiast dziewiąta edycja zlotu, w 2019 roku gościła w Gorlicach. Przez kolejne dwa lata, w roku 2020 i 2021 zloty nie odbyły się ze względu na ograniczenia pandemiczne.

Tegoroczny zlot przyciągnął do Krynicy blisko tysiąc młodych adeptów pożarnictwa, którzy zmagali się nie tylko z ćwiczeniami praktycznymi ale także rebusami i zabawami teoretycznymi.

Wraz ze strażacką młodzieżą na zlot udał się m.in. Członek Zarządu Głównego ZOSP RP dh Krzysztof Kosiba, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Przemysław Wszołek wraz z Wiceprezesem dh Tomaszem Taraskiem.

Linki

zosp malopolska.jpgzosp.jpggorlice.jpgpolicja.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica