Oddział Powiatowy ZOSP RP w GorlicachKomunikaty Prezesa

Komunikat Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach ws. szkolenia dla kierowców OSP

Przemysław Wszołek. Opublikowano w Komunikaty Prezesa

Szanowni druhny i druhowie,
Mając na względzie tragiczne informacje jakie docierają w ostatnim czasie o wypadkach wozów bojowych OSP, w których śmierć ponoszą strażacy ochotnicy, Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach wraz z partnerami Komendą Powiatową Policji w Gorlicach i Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach planuje organizację teoretycznego szkolenia doskonalącego dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych Ochotniczych Straży Pożarnych.

Obecne natężenie ruchu drogowego wymaga od kierowców wzmożonej uwagi i umiejętności przewidywania, a także umiejętności reagowania na trudne, nagłe sytuacje drogowe. Dotyczy to szczególnie kierowców pojazdów uprzywilejowanych, w tym strażaków OSP. Strażacy posiadać muszą odpowiednią wiedzę i umiejętności potrzebne do właściwego reagowania w sytuacjach kryzysowych.

Szkolenie planowane jest do przeprowadzenia w Komendzie Powiatowej Policji w Gorlicach w dwóch turach dla czterech grup strażaków tj. w sobotę 7 października 2023r. o godz. 16.00 i godz. 18.00 a także analogicznie w sobotę 14 października 2023r. Każda z grup będzie liczyć do 50 osób.

W najbliższych dniach do wszystkich jednostek OSP z powiatu gorlickiego przesłane zostaną szczegółowe informacje, w tym podział na grupy i karty zgłoszeniowe. Karty trzeba będzie dostarczyć do Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach. Tylko zgłoszone osoby będą mogły wziąć udział w szkoleniu.

W razie pytań pozostaję do dyspozycji.

Linki

policja.jpgzosp malopolska.jpggorlice.jpgzosp.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica