Oddział Powiatowy ZOSP RP w GorlicachAktualności

Policjanci szkolili kierowców OSP

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W sobotę 7 października 2023r. pierwsze grupy strażaków jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z pow. gorlickiego rozpoczęły szkolenie w zakresie kierowania pojazdami uprzywilejowanymi. Szkolenie zorganizowane zostało w Komendzie Powiatowej Policji w Gorlicach przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego.

"Szkolenie jest pokłosiem wydarzeń jakie w ostatnich tygodniach miały miejsce w Polsce" - relacjonuje Przemysław Wszołek, Prezes powiatowych struktur OSP. „W wypadkach wozów bojowych OSP śmierć ponoszą strażacy ochotnicy. Musimy użyć wszelkich metod aby nie dopuścić do takich zdarzeń w powiecie gorlickim” – dodaje.

Szkolenie otworzył Komendant Powiatowy Policji w Gorlicach nadkom. Mariusz Piotrowski, dla którego jednym z filarów prawidłowej realizacji obowiązków służbowych jest współpraca z jednostkami OSP. Komendant Piotrowski beż chwili zawahania pozytywnie ustosunkował się do wniosku Prezesa Wszołka o przeprowadzenie szkolenia.

Celem szkolenia jest aktualizacja i uzupełnienie wiedzy w zakresie kierowania pojazdami uprzywilejowanymi. W pierwszej turze, udział w szkoleniu wzięło 91 druhów OSP. Na przyszły tydzień zaplanowano szkolenie kolejnych 75 druhów.

W inauguracji cyklu szkoleń udział wziął ponadto Członek Zarządu Głównego ZOSP RP dh Krzysztof Kosiba oraz Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Gorlicach mł. bryg. Piotr Ostrowski.

Na zakończenie Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach asp. sztab. Paweł Zawiślak wraz z Prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Przemysławem Wszołkiem wręczyli zaświadczenia o ukończeniu kursu.

Linki

zosp malopolska.jpggorlice.jpgpolicja.jpgzosp.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica