Oddział Powiatowy ZOSP RP w GorlicachAktualności

OSP pow. gorlickiego grały z WOŚP

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W działania związane w 32 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaangażowanych było 153  strażaków z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Dominikowic, Krygu, Biecza, Moszczenicy, Bobowej, Szymbarku, Rożnowic, Gładyszowa, Pagorzyny, Korczyny, Libuszy, Racławic, Klęczan, Stróżnej, Smerkowca a także strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Gorlicach. W sumie zaangażowanych było 31 samochodów pożarniczych.


Pokazy sprzętu pożarniczego, ćwiczenia sprawnościowe, gry i zabawy, tor pożarniczy do zawodów MDP - Hala Sportowa w miejscowości Bobowa. Organizator Urząd Miejski w Bobowej we współpracy z OSP Stróżna. Samochody prywatne, druhów 12.

Światełko do Nieba - z wykorzystaniem sygnałów świetlnych i dźwiękowych samochodów pożarniczych z OSP i PSP ustawionych w kształcie serc od godz. 20.00 do 20.30. Samochody pożarnicze 13, strażaków 57 w tym 1 samochód pożarniczy z PSP i 4 strażaków)

Akcja krwiodawstwa zorganizowana w domu ludowym w Lipinkach przez Klub Honorowych Dawców Krwi w Lipinkach we współudziale Terenowego Oddziału RCKiK w Gorlicach i OSP Pagorzyna od 9.00 do 13.00. Samochody pożarnicze 1, druhów 5.

Zorganizowanie stoiska w tym, prezentacja sprzętu do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz pokazy KPP przez druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej z Bobowej na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Bobowej. Realizacja przedsięwzięcia godziny 16.00 do 19.00. Samochody pożarnicze 1, druhów 3.

W ramach WOŚP druhowie z OSP Korczyna przygotowali w kuchni polowej bigos i strażacką grochówkę. Można było jej skosztować przy hali sportowej OSiR w Bieczu. Samochody pożarnicze 1, druhów 4.

Pokazy kwalifikowanej pierwszej pomocy przez druhów OSP Rożnowice na hali OSiR w Gorlicach. Samochody pożarnicze 1, druhów 4.

Zabezpieczenie biegu przez druhów z OSP Biecz "Biegniemy z Orkiestrą Jurka Owsiaka". Start biegu godzina 11.00 przy hali sportowej w Bieczu. Samochody pożarnicze 2, druhów 8.

Pokazy samochodów pożarniczych z gminy Biecz przy hali sportowej OSiR w Bieczu. Zaangażowane OSP Biecz, OSP Korczyna, OSP Libusza, OSP Rożnowice, OSP Racławice. Samochody pożarnicze 5, druhów 22.

„Orkiestrowa Piątka” dla WOŚP 2023 w Gorlicach. Gorliccy biegacze z Gorlickiej Grupie Biegowej oraz Stowarzyszenie Maraton Gorlice w tym strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Gorlicach pobiegli dla wsparcia WOŚP na dystansie 5 km w parku miejskim w Gorlicach. Samochody pożarnicze 2, strażaków PSP 7.

Strażacy z KP PSP w Gorlicach zorganizowali stoisko na hali sportowej OSiR w Gorlicach na którym uczyli kwalifikowanej pierwszej pomocy. Stoisko działało od godz. 16:00 - 20:30. Na scenie głównej o godzinie 17:30 odbyły się 20 minutowe pokazy z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Samochody pożarnicze 3, strażaków PSP 7.

Zabezpieczenie Gorlickiego Kręciołka przez strażaków z OSP Dominikowice i OSP Moszczenica Samochody pożarnicze 2, druhów 12.

Strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Gorlicach zorganizowali w ramach WOŚP akcję „Otwarta strażnica” od godziny 10.00 do godziny 16.00 można było zwiedzić JRG zapoznać się ze służbą strażaków oraz sprzętem pożarniczym i uczestniczyć w pokazach. W akcje zaangażowanych było 12 strażaków a Jednostkę Ratowniczo- Gaśniczą w Gorlicach odwiedziło 125 osób.

Linki

zosp malopolska.jpgzosp.jpggorlice.jpgpolicja.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica