Oddział Powiatowy ZOSP RP w GorlicachAktualności

Odprawa operacyjna OSP 2024

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W sobotę 23 marca br. w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Łużnej odbyła narada operacyjna z Naczelnikami OSP i Komendantami Gminnymi ZOSP RP powiatu gorlickiego.

Spotkanie rozpoczęło się od powitania zebranych przez Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach, mł. bryg. Waldemara Kroka, który podkreślił znaczenie współpracy i ciągłego rozwoju umiejętności strażackich.

W trakcie narady poruszono szereg istotnych kwestii związanych z działalnością strażacką. Pierwszym punktem obrad było podsumowanie Inspekcji Gotowości Operacyjnych Ochotniczych Straży Pożarnych w roku 2023. Następnie skupiono się na systemach powiadamiania ludności i łączności. Dużo uwagi poświęcono także nowym wyzwaniom, takim jak zasady organizacji poszukiwań w terenie oraz procedury bezpiecznego gaszenia samochodów elektrycznych – zagadnienia, które zyskują na znaczeniu wraz z rozwojem technologii i zmieniającym się środowiskiem operacyjnym.

Ważnym punktem narady były pokazy sprzętu oraz możliwości taktycznych lanc gaśniczych do samochodów elektrycznych oraz do gaszenia pożaru sadzy w kominie, które zilustrowały nowoczesne rozwiązania w dziedzinie zwalczania pożarów. Dodatkowo, uczestnicy mieli okazję zobaczyć pokazy z użyciem drona z osprzętem.

Spotkanie zakończyło się panelem tematycznym Oddziału Powiatowego ZOSP RP, w którym Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP dh Przemysław Wszołek omówił aktualne wyzwania i perspektywy rozwoju Ochotniczych Straży Pożarnych.

Narada była nie tylko okazją do wymiany doświadczeń i wiedzy, ale również wyrazem współpracy między jednostkami OSP a PSP, co jest kluczowe dla skuteczności działań ratunkowych i pożarniczych na terenie powiatu gorlickiego.

Foto - Mateusz Książkiewicz, www.luzna24.pl

Linki

zosp.jpgpolicja.jpgzosp malopolska.jpggorlice.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica