Oddział Powiatowy ZOSP RP w GorlicachAktualności

Gorliccy strażacy pielgrzymowali Szlakiem Papieskim AD 2024

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W niedzielę 2 czerwca 2024 roku już po raz 20 odbyła się samochodowa i po raz 14 motocyklowa pielgrzymka strażaków Szlakiem Papieskim z Zakopanego do Ludźmierza. W pielgrzymce licznie udział wzięli strażacy z powiatu gorlickiego.

Uczestnicy przejechali Szlakiem Papieskim z Zakopanego, przez Gubałówkę, Ząb, Bańską Niżną, Maruszynę aż do sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu. Właśnie tą trasą przejechał Jan Paweł II w dniu 7 czerwca 1997 roku.

Pielgrzymkę zakończyła Msza Święta w Bazylice Mniejszej w Ludźmierzu, gdzie na pielgrzymów czekali m.in. Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP dh Edward Siarka wraz z Z-cą Komendanta Wojewódzkiego PSP bryg. Marcinem Głogowskim a także Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Przemysław Wszołek.

Tradycyjnie gorliccy strażacy mocno zaakcentowali swój udział. Już z Grybowa w kolumnie motocykli i samochodów udali się do Zakopanego, by następnie wspólnie ze strażakami z całej małopolski pielgrzymować do Ludźmierza. Tegoroczną reprezentację powiatu gorlickiego stanowiła ponad 50-osobowa grupa.

Oddział Powiatowy ZOSP RP w Gorlicach reprezentowały poczty sztandarowe z OSP Biesna i OSP Wola Łużańska.

Linki

policja.jpggorlice.jpgzosp.jpgzosp malopolska.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica