Archiwum artykułów

Do poniedziałku 30.11.2015 składamy wnioski o "wsparcie służb mundurowych"

Przemysław Wszołek. Opublikowano w Aktualności

Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP Gorlice wspólnie ze Związkiem Gmin Ziemi Gorlickiej oraz starostwem powiatowym w Gorlicach, pragnie aplikować w konkursie MRPO w ramach 5 Osi priorytetowej Ochrona środowiska, Działanie 5.1 Adaptacja do zmian klimatu, Poddziałanie 5.1.2 Wsparcie służb ratunkowych. W związku z powyższym Zarządy Oddziałów Gminnych / Miejsko-Gminnych ZOSP RP z terenu powiatu gorlickiego, do poniedziałku 30 listopada b.r. do godz 10.00 zobowiązane są złożyć zapotrzebowanie na sprzęt dla poszczególnych jednostek OSP z ich terenu.

 

W ramach przedmiotowego konkursu istnieje możliwość pozyskania sprzętu ratowniczo - gaśniczego i urządzeń oraz tworzenia i rozwijania systemów monitorowania i ostrzegania ludności przed klęskami żywiołowymi. Maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania projektu wynosi 80%.
Szczegółowe zasady określa regulamin konkursu /kliknij tutaj/

Głównym celem ZOP ZOSP RP Gorlice i ZGZG jest wyposażenie wszystkich jednostek OSP z terenu powiatu gorlickiego (OSP spoza KSRG również !) w systemy selektywnego wywoływania oraz rozbudowa sieci łączności bezprzewodowej dla OSP. Ponadto zakłada się wyposażenie jednostek OSP w najpotrzebniejszy sprzęt. Stąd też konieczność rozeznania potrzeb poszczególnych jednostek OSP z pow. gorlickiego i obowiązek przesłania przez ZOG / ZOMG ZOSP RP zapotrzebowań w formie elektronicznej (dokument .doc) do dh Przemysława Wszołka na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 30 listopada b.r. do godz. 10.00. Po tym terminie zapotrzebowania nie będą przyjmowane.

Zapotrzebowanie powinno zawierać:
- nazwę sprzętu
- ilość
- szacunkową cenę
- uzasadnienie potrzeby zakupu

Wkład finansowy na poziomie 20% pokryty ma zostać przez poszczególne gminy bądź jednostki OSP. Stąd też przy sporządzaniu zapotrzebowania konieczne jest uwzględnienie wkładu własnego i opinia Wójtów (Burmistrzów).

W przypadku pytań kontakt telefoniczny:
dh Krzysztof Kosiba - 604-061-519
dh Przemysław Wszołek - 500-170-546

 

Linki

zosp malopolska.jpgzosp.jpgpolicja.jpggorlice.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica