Archiwum artykułów

Zarząd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP obradował w Szkole Aspirantów PSP

Przemysław Wszołek. Opublikowano w Aktualności

W sobotę 9 kwietnia 2016 roku w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie obradował na posiedzeniu Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Województwa Małopolskiego. Zarząd omówił sprawy bieżące a także podjął szereg uchwał m.in. dotyczących zmian w składzie ZOW ZOSP RP Kraków, kampanii sprawozdawczo-wyborczej w ogniwach związku. Przedstawiono także informację na temat przygotowań do Światowych Dni Młodzieży.

 

Posiedzenie Zarządu OW ZOSP RP w Krakowie otworzył Prezes, Poseł na Sejm RP dh Edward Siarka, który przywitał członków Zarządu, Komisji Rewizyjnej oraz Sądu Honorowego a także przybyłych gości w osobach m.in. Wojewody Małopolskiego Józefa Pilcha, Komendanta Wojewódzkiego PSP w Krakowie mł. bryg. Stanisława Nowaka, Komendanta Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie st. bryg. Bogusława Koguta, Prezes WFOŚiGW w Krakowie Małgorzatę Mrugała oraz Dyrektora Oddziału Regionalnego PZU w Krakowie Jacka Waremczuka. W posiedzeniu Zarządu OW ZOSP RP udział wzięli wszyscy trzej przedstawiciele struktur wojewódzkich ZOSP RP z gorlickiego - Krzysztof Kosiba, Eugeniusz Stukus oraz Przemysław Wszołek.

Prezes OW ZOSP RP w Krakowie dh Edward Siarka przedstawił informację o działalności Oddziału Wojewódzkiego od ostatniego posiedzenia. Zarząd zatwierdził sprawozdania z działalności statutowej oraz sprawozdania finansowe za rok 2015. Dokonano także oceny sprawozdań przez Komisję Rewizyjną oraz Komisję ds. finansowo-gospodarczych. Zarząd zatwierdził także limity delegatów i przedstawicieli na Zjazd Wojewódzki ZOSP RP, który planowany jest do przeprowadzenia w maju 2017 roku. Powiat gorlicki otrzymał 2 przedstawicieli do ZOW ZOSP RP Kraków oraz 4 delegatów na Zjazd Wojewódzki.

Informację na temat działań ratowniczych w 2015 roku oraz planów działań KW PSP na rok 2016 przedstawił Małopolski Komendant Wojewódzki PSP mł. bryg. Stanisław Nowak. Poruszył on także niesamowicie istotny temat, mianowicie przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Wspólnie z Wojewodą Małopolskim Józefem Pilchem zapewnili, że stan przygotowań pod kątem bezpieczeństwa realizowany jest prawidłowo. Na podstawie podpisanego porozumienia, druhowie ochotnicy podczas ŚMD będą podlegać bezpośrednio pod wojewodę i to w jego interesie leży zapewnienie im wszelkich warunków do pracy.

Zarząd podjął także uchwałę o przyjęciu w swój skład mł. bryg. Stanisława Nowaka w miejsce nadbryg. Andrzeja Mroza, Józefa Pilch w miejsce Jerzego Millera oraz Jacka Krupy w miejsce Marka Sowy.

Linki

policja.jpgzosp malopolska.jpggorlice.jpgzosp.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica