Archiwum artykułów

I Diecezjalna Pielgrzymka Strażaków do Dębowca

Przemysław Wszołek. Opublikowano w Aktualności

8 maja odbyła się I Diecezjalna Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu. Przed oblicze Pięknej Pani z La Salette przybyły liczne jednostki Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej z różnych stron diecezji rzeszowskiej wraz z pocztami sztandarowymi, kompanią honorową i orkiestrą. W diecezjalnej pielgrzymce strażackiej wzięli udział także strażacy z gorlickiego m.in. z OSP Pagorzyna, OSP Wapienne, OSP Męcina Wielka, OSP Małastów, OSP Rożnowice, OSP Racławice.Wraz ze strażakami ziemi gorlickiej do Dębowca pielgrzymowali także Członek Prezydium ZOW ZOSP RP w Krakowie a zarazem Prezes ZOP ZOSP RP w Gorlicach dh Krzysztof Kosiba oraz Z-ca Dowódcy Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Gorlicach mł. bryg. Dariusz Surmacz.

Centralnym punktem pielgrzymki była uroczysta Msza św. którą koncelebrowało 17 kapłanów: kapelanów i duszpasterzy strażaków.  Mszy św. przewodniczył Krajowy Kapelan Strażaków ks. st. bryg. dr Jan Krynicki. Słowo Boże wygłosił ks. prałat Bogdan Bogaczewicz, kapelan strażaków powiatu strzyżowskiego.

W czasie liturgii strażacy przez wstawiennictwo Maryi, dziękowali Bogu  za historyczny akt Chrztu Polski w 966 roku, jednocześnie prosząc o dalszą opiekę i błogosławieństwo w trudnej i niebezpiecznej służbie dla dobra drugiego człowieka.

Na zakończenie Eucharystii odbyło się  uroczyste zawierzenie Matce Bożej Saletyńskiej oraz strażacka majówka.

Źródło - diecezja rzeszowska, portal terazjaslo.pl

Linki

zosp.jpgpolicja.jpgzosp malopolska.jpggorlice.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica