Aktualności

Noworoczno - opłatkowe spotkanie strażaków Gminy Moszczenica

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Niespełna stu strażaków jednostek OSP Moszczenica i OSP Staszkówka, w piątek 6 stycznia 2017r. w święto Trzech Króli spotkało się w remizie moszczeńskiej jednostki na corocznym, jubileuszowym V Noworoczno - Opłatkowym Spotkaniu Strażaków Gminy Moszczenica. Strażackie spotkania opłatkowe wpisały się już na stałe w tradycję rodziny strażackiej oraz stały się wyjątkowym miejscem spotkania strażaków, którzy w ciągu roku albo na co dzień przebywają za granicami kraju, albo w celach zarobkowych w rodzinne strony zaglądają bardzo rzadko.

Świętowanie rozpoczął Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Moszczenicy dh Jerzy Wałęga, który przywitał druhny i druhów czynnych, honorowych, wspierających, członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej a także licznie przybyłych gości. Swoją obecnością strażackie spotkanie opłatkowe zaszczycili m.in.:
- Członek Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Krzysztof Kosiba
- Sekretarz Sądu Hoorowego Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie dh Przemysław Wszołek
- Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Tomasz Tarasek
- Zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Gorlicach mł. bryg. Dariusz Surmacz
- Kierownik Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, Oddział Terenowy w Gorlicach Pani Renata Załęska
- Kierownik Biura Polskiego Czerwonego Krzyża w Gorlicach Pan Teofil Załęski
- Sądecki Kapelan Strażaków ks. dh Marcin Krępa
- Gminny Kapelan Strażaków ks. dh Krzysztof Jarmuła
- Proboszcz Parafii Moszczenica ks. Tadeusz Machał
- Przewodniczący Rady Gminy Moszczenica pan Stanisław Szczerba
a także liczne grono osób na co dzień związanych z ochotniczym pożarnictwem Gminy Moszczenica, prezesi stowarzyszeń działających na terenie gminy oraz sympatycy OSP.

Modlitwie przewodniczyli księża kapelani, którzy także poświęcili opłatki. Życzeniom nie było końca. Strażacy na wzajem życzyli sobie zdrowia, realizacji planów i zamierzeń, spełnienia marzeń a nade wszystko wzajemnego szacunku, współpracy i przejścia ramie w ramie całego 2017 roku. Nie obyło się także bez śpiewu kolęd, do których przygrywała lokalna kapela.

Linki

zosp.jpgpolicja.jpggorlice.jpgzosp malopolska.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica