Archiwum artykułów

Eliminacje Wojewódzkie OTWP 2015

Przemysław Wszołek. Opublikowano w Aktualności

W piątek 17 kwietnia 2015 roku w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie przeprowadzono Eliminacje Wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". W eliminacjach udział wzięli laureaci trzech kategorii wiekowych ze wszystkich małopolskich powiatów. Reprezentantka powiatu gorlickiego Katarzyna Mika dotarła do finału.

 

To już XXXVIII edycja turnieju. W zmaganiach szczebla wojewódzkiego udział wzięło łącznie 61 uczestników, podzielonych na trzy grupy wiekowe (szkoła podstawowa - 20 osób, szkoła gimnazjalna - 20 osób, szkoła ponadgimnazjalna - 21 osób). Powiat gorlicki reprezentowali Michał Przybyłowicz z Zespołu Szkół w Dominikowicach, Katarzyna Mika z Publicznego Gimnazjum w Krygu oraz Paweł Turek z Zespołu Szkół Technicznych w Gorlicach. Opiekę nad uczestnikami z gorlickiego roztoczył Prezes ZOP ZOSP RP Gorlice dh Krzysztof Kosiba oraz Prezes OSP Kryg dh Piotr Mika.

W wyniku przeprowadzenia testu pisemnego oraz ustnej odpowiedzi na finałowe pytania laureatami w poszczególnych grupach wiekowych zostali:

Szkoły Podstawowe:
I miejsce: Bartosz Filipak /pow. tarnowski/
II miejsce: Wiktoria Brzychczy /pow. dąbrowski/
III miejsce: Krzysztof Szal /pow. nowotarski/

Szkoły gimnazjalne:
I miejsce: Katarzyna Rzemińska /pow. dąbrowski/
II miejsce: Jakub Bochenek /pow. tarnowski/
III miejsce: Gabriel Świtek /pow. suski/

Szkoły Ponadgimnazjalne:
I miejsce: Krzysztof Dębowski /pow. wielicki/
II miejsce: Michał Gajda /pow. olkuski/
III miejsce: Łukasz Pawełczyk /pow. dąbrowski/

Bardzo dobry występ zanotowała Katarzyna Mika, która dostała się do finału w klasyfikacji uczniów szkół gimnazjalnych i raptem o 1,23 przegrała miejsce w walce o podium, plasując się ostatecznie na czwartej pozycji. Z kolei Michał Przybyłowicz w klasyfikacji uczniów szkół podstawowych uplasował się na 5 pozycji. W połowie stawki wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych zmagania zakończył Paweł Turek.

Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji czuwało jury pod przewodnictwem Wiceprezesa ZOW ZOSP RP Kraków dh Władysława Kucharskiego. W jury zasiadł m.in. reprezentant powiatu gorlickiego, Członek Wojewódzkiej Komisji ds. Młodzieży przy ZOW ZOSP RP Kraków dh Przemysław Wszołek. Honorowy patronat nad turniejem objął Minister Pracy i Polityki Społecznej, Minister Rolnictwa oraz Małopolski Kurator Oświaty.

O transport laureatów z gorlickiego na zmagania OTWP do Krakowa zadbał Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach.

Linki

zosp.jpgzosp malopolska.jpgpolicja.jpggorlice.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica