Aktualności

Dostawa samochodu rozpoznawczo - operacyjnego dla OSP Ropa ze "wsparcia służb ratowniczych"

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Kolejne dostawy z programu "wsparcia służb ratowniczych" za nami. W czwartek 31 sierpnia b.r. do strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ropie trafił lekki samochód rozpoznawczo-operacyjny o wartości blisko 180 tys zł. Dostawcą pojazdu była firma Frank-Cars Sp. z.o.o. z Częstochowy.

Ford Ranger to samochód typu pick-up z podwójną kabiną. Przystosowany do przewozu 5 osób, o ładowności 950 kg. Silnik wysokoprężny o z zapłonem samoczynnym z turbodoładowaniem. Skrzynia biegów automatyczna, napęd na oś tylną z przeniesieniem na 4x4.

Samochód wyposażony jest w układ ABS, elektroniczną stabilizację toru jazdy ESP, oraz układy bezpieczeństwa (układ zapobiegający blokowanie kół, elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy, układ kontroli trakcji, układ ułatwiający ruszanie pod górę, układ kontroli zjazdu z pochyłości, układ wspomagania awaryjnego hamowania, układ kontroli ryzyka wywrócenia pojazdu, system stabilizacji przyczepy, układ kontroli obciążenia pojazdu) 7 poduszek powietrznych a także klimatyzację dwustrefową, elektrycznie regulowane i ogrzewane lusterka z kierunkowskazami, elektrycznie sterowane szyby boczne przednie i tylne, czujniki cofania, tapicerkę skórzaną, zderzak tylny ze stopniem oraz stopnie boczne.

Pojazd posiada oznakowanie - belka dachowa typu LED niebieska, podświetlany szyld – biały panel z napisem STRAŻ uruchamiany wraz ze światłami pozycyjnymi pojazdu, podświetlane moduły LED w kolorze niebieskim, wzmacniacz sygnałów, głośnik kompaktowy o mocy 100 W, lampy typu LED, oznakowanie napisem STRAŻ i numerami operacyjnymi.

Samochód wyposażony został ponadto w radiotelefon samochodowy, przenośną lampę halogenową, hak typu kulowego do przyczep, wyciągarkę elektryczną wbudowaną w zderzak z prowadnicą rolkową, podest dachowy z mocowaniami do transportu sprzętu specjalistycznego – sań lodowych oraz wysuwaną szufladę z przedziału ładunkowego na całej jego powierzchni.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Linki

policja.jpgzosp malopolska.jpgzosp.jpggorlice.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica