Aktualności

Sprzęt z dotacji Ministra Sprawiedliwości dla strażaków Gminy Uście Gorlickie

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniu 12 stycznia br. w auli Zespołu Szkół w Uściu Gorlickim miało miejsce uroczyste przekazanie sprzętu ratowniczego oraz urządzeń niezbędnych do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa oraz sprzętu związanego z ochroną przeciwpożarową dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Uście Gorlickie z dotacji Funduszu Sprawiedliwości przyznanego przez Ministra Sprawiedliwości dla małopolskich druhów ochotników.


Wsparcie otrzymało 10 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Uście Gorlickie tj: Uście Gorlickie, Gładyszów, Brunary, Wysowa-Zdrój, Śnietnica, Hańczowa, Banica , Regietów, Zdynia oraz Smerekowiec. Każda z jednostek otrzymała sprzęt, który składał się z zestawu ratownictwa medycznego PSP –R1 oraz deski pediatrycznej. Dodatkowo dwie jednostki zostały doposażone w defibrylator AED - OSP Uście Gorlickie oraz OSP Wysowa-Zdrój.

Sprzęt został zakupiony za kwotę 78.260,00 zł w ramach środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości w ramach Programu I Priorytetu IIIB „Wsparcie i rozwój systemu instytucjonalnego pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom oraz realizacja przez jednostki sektora finansów publicznych zadań ustawowych związanych z ochroną interesów osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadków oraz likwidacją skutków pokrzywdzenia przestępstwem”.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Linki

gorlice.jpgzosp malopolska.jpgpolicja.jpgzosp.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica