Aktualności

Pierwsze posiedzenie Prezydium ZOP ZOSP RP w Gorlicach w nowym 2018 roku

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W środę 24 stycznia br. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach obradowało Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach. Prezydium dokonało podziału środków z Firm Ubezpieczeniowych a także uzupełniło kalendarz imprez programowych na bieżący 2018 rok.

Posiedzeniu przewodniczył Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Krzysztof Kosiba. W posiedzeniu udział wzięło 9 spośród 10 członków a także Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Jan Przybylski.

Prezes Kosiba przedstawił sprawozdanie z działalności od ostatniego posiedzenia. Przedstawił także informację o stanie realizacji programu "wsparcia służb ratowniczych", oraz zdał relację z odbytych do tej pory walnych zebrań sprawozdawczych w Ochotniczych Strażach Pożarnych.

Głównym tematem posiedzenia był podział środków z Firm Ubezpieczeniowych. Do Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach spłynęło 35 wniosków o dotację z Ochotniczych Straży Pożarnych (56% OSP z gorlickiego złożyło wniosek o dotację). Z racji, iż ZOP ZOSP RP w Gorlicach dysponował pulą środków w wysokości 7.000,00 zł, Prezydium podjęło decyzję o równym podziale środków pomiędzy wszystkie aplikujące jednostki. Stąd też każda otrzyma dotację w wysokości 200,00 zł.

Podczas posiedzenia poruszono wiele tematów dotyczący bieżącego funkcjonowania Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach. Zwrócono uwagę na wypracowanie jasnych schematów współpracy i czytelnych zasad podziału środków z MSWiA i FU, którymi dysponuje obecnie Państwowa Straż Pożarna, poruszono temat organizacji powiatowych manewrów i ćwiczeń a także zwrócono uwagę na funkcjonowanie biur Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP. Druhowie zgodnie opowiedzieli się w kwestii udziału przedstawicieli ZOP ZOSP RP w Gorlicach w walnych zebraniach we wszystkich gorlickich jednostkach OSP.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Linki

policja.jpgzosp malopolska.jpgzosp.jpggorlice.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica