Aktualności

Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP Gorlice obradował w Szymbarku

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W sobotę 14 kwietnia b.r. Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach obradował na posiedzeniu w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Szymbarku (gm. Gorlice). W programie posiedzenia znalazły się m.in. kwestie sprawozdawczości, zmian w składzie Zarządu, realizacji kalendarza imprez programowych oraz sprawy bieżące.

Posiedzeniu przewodniczył Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Krzysztof Kosiba. Przedstawił on szczegółowo sprawozdanie z działalności za rok 2017, zaś Skarbnik dh Marcin Kruczek zreferował stan finansów Oddziału Powiatowego zwracając szczególną uwagę na kwestie składek członkowskich ZOSP RP.

Zarząd dokonał zmian w swoim składzie. W związku z przejściem na uposażenie emerytalne Z-cy Komendanta Powiatowego PSP w Gorlicach mł. bryg. Bohdana Białonia stracił on mandat przedstawiciela KP PSP z chwilą zaprzestania jej reprezentowania. Niestety Komenda Powiatowa PSP w Gorlicach nie wyznaczyła w jego miejsce żadnego innego przedstawiciela pozbawiając tym samym ZOP ZOSP RP w Gorlicach swoistego czynnika współpracy i łączności.

Podczas posiedzenia ustalono ponadto, iż zaległe Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze przeprowadzone zostaną w niedzielę 13 maja br. na obiektach OSIR w Gorlicach. Zarząd będzie także współorganizatorem pikniku strażackiego z okazji dnia dziecka na gorlickim rynku w dniach 2-3 czerwca br. Aprobatę uzyskał także pomysł wydania powiatowego kalendarza strażackiego za przyszły rok, z którego dochód przeznaczony ma zostać na współorganizację letniego obozu dla MDP.

Jak co roku Zarząd będzie współorganizatorem Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka, które planowane są na dzień 17 maja br. Obecnemu na posiedzeniu p.o. Z-cy Komendanta Powiatowego PSP złożono propozycję aby w roku bieżącym w obchodach wzięły udział poczty sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych ze wszystkich gmin powiatu gorlickiego. Propozycja wymaga jednakże akceptacji przełożonych.

Podczas posiedzenia Zarządu dokonano ponadto ustalenia wewnętrznych zasad i regulacji w zakresie składania, opiniowania i przyznawania odznaczeń ZOSP RP, udziału w samochodowej i motocyklowej pielgrzymce szlakiem papieskim, udziału w Eliminacjach Wojewódzkich OTWP oraz organizacji uroczystości poświęcenia sprzętu z programu "wsparcia służb ratowniczych".

Informację o podziale i wysokości dotacji dla jednostek OSP z MSWiA i KSRG w zakresie wydatków bieżących i inwestycyjnych przekazał p.o. Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Gorlicach st. kpt. Waldemar Krok. Kontrowersje wywołała informacja o blokowaniu na poziomie KP PSP Gorlice wniosków o dotacje dla OSP.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Linki

policja.jpgzosp.jpggorlice.jpgzosp malopolska.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica