Aktualności

OSP Szymbark w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Z dniem 1 maja 2018 jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Szymbarku (gm. Gorlice) włączona została do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Decyzję włączającą jednostkę do KSRG podpisał Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej gen. bryg. Leszek Suski.

Wyjątkowo, decyzję włączającą Ochotniczą Straż Pożarną w Szymbarku w szeregi Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego przekazano podczas powiatowych obchodów dnia strażaka w Gorlicach w dniu 17 maja br. a nie podczas uroczystego apelu, który zorganizowany został w sobotę 19 maja br. na placu przed jednostką OSP Szymbark.

Decyzję z rąk Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie nadbryg. Stanisława Nowaka oraz Poseł na Sejm RP Barbary Bartuś odebrał Prezes OSP Szymbark Jan Przybylski wraz z Naczelnikiem Wojciechem Wszołkiem oraz Wójtem Gminy Gorlice Ryszardem Guzikiem.

Ochotnicza Straż Pożarna z Szymbarku jest 16 jednostką OSP z terenu powiatu gorlickiego funkcjonującą w szeregach Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Linki

policja.jpgzosp malopolska.jpgzosp.jpggorlice.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica