Aktualności

Eliminacje Gminne OTWP "Młodzież Zapobiega Pożarom" - Uście Gorlickie 2019

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniu 22 marca 2019r. w budynku Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Uściu Gorlickim odbyły się eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej (OTWP) „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Celem OTWP „Młodzież Zapobiega Pożarom” jest popularyzacja przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Należy podkreślić, że przygotowanie do OTWP niezależnie od szczebla, na którym młodzież bierze udział wymaga ogromnej pracy, zaangażowania i uporu. Zakres wiedzy wymaganej na turnieju jest szeroki, zaczyna się od historii a kończy na wiedzy praktycznej.

W turnieju udział wzięło 14 uczestników z wszystkich szkół znajdujących się na terenie gminy Uście Gorlickie. Młodzież zmagała się w dwóch grupach wiekowych: I grupa – uczniowie szkół podstawowych (klasy 1-6), II grupa – uczniowie gimnazjów oraz klas 7 i 8 uczniowie szkół podstawowych.

Turniej gminny przeprowadzono w dwóch etapach. Pierwszy etap to test pisemny składający się z 30 pytań testowych, których trudność podyktowana jest grupą wiekową. Po etapie pisemnym, komisja sprawdziła testy, a następnie wyłoniła uczestników etapu ustnego. Do drugiego etapu zakwalifikowało się po 3 osoby z każdej grupy wiekowej.

Finalistom eliminacji gminnych wręczono dyplomy i nagrody ufundowane przez Gminę Uście Gorlickie oraz Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Uściu Gorlickim.

Źródło: OSP Gładyszów

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Linki

gorlice.jpgzosp malopolska.jpgzosp.jpgpolicja.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica