Aktualności

Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP obradował w Wilczyskach

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W sobotę 13 kwietnia 2019r. Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach obradował na posiedzeniu w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilczyskach (gm. Bobowa). Zasadniczym tematem posiedzenia było zajęcie stanowiska ws. ukarania przez policję kierowcy OSP Bobowa jadącego do akcji.

Posiedzeniu przewodniczył Prezes ZOP ZOSP RP w Gorlicach dh Krzysztof Kosiba. W posiedzeniu udział wzięli ponadto Komendant Powiatowy PSP w Gorlicach bryg. Krzysztof Gładysz oraz Burmistrz Bobowej Wacław Ligęza a także kierownictwo jednostki OSP Wilczyska.

Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach wyraził zaniepokojenie sytuacją, dotyczącą ukarania kierowcy Ochotniczej Straży Pożarnej z Bobowej, który prowadząc samochód uprzywilejowany utknął w zaspie śnieżnej, za co ukarany został przez Policję mandatem karnym oraz naliczeniem punktów karnych. Przypomnimy - 17 stycznia 2019 roku OSP Bobowa zadysponowana została do pożaru samochodu osobowego. W trakcie dojazdu do miejsca zdarzenia, samochód ugrzązł w śniegu i został zatrzymany. Po udzieleniu pomocy pojazd wrócił do miejsca garażowania. Niespodziewanie po upływie dwóch miesięcy na kierowcę samochodu uprzywilejowanego nałożony został mandat karny oraz naliczone punkty karne.

Ubolewający staje się fakt, iż działanie Policji podyktowane było naciskami ze strony "niezależnego portalu społeczno - politycznego". Członkowie Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach krytyce poddali motywację i zachowanie funkcjonariusza Policji, który ukarał druha ochotnika za chęć niesienia bezinteresownej pomocy. Dodać należy, iż prowadzący sprawę Komisariat Policji z Biecza przekazał do publicznej wiadomości informację o ukaraniu kierowcy OSP wraz z podaniem jego danych personalnych.

Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach wystosował w tej sprawie oficjalne stanowisko, które przekazane zostanie w odrębnym komunikacie.

Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach wyraził ponadto zaniepokojenie niepoprawnymi postawami samorządowców wobec strażaków OSP, zwracając uwagę na rolę i znaczenie OSP w funkcjonowaniu lokalnej społeczności jak i samego samorządu.

W programie posiedzenia znalazło się również szereg spraw bieżących. Komendant Powiatowy PSP w Gorlicach bryg. Krzysztof Gładysz omówił przygotowania do powiatowych obchodów dnia strażaka. Te zorganizowane zostaną w dniu 23 maja br. Wzorem roku ubiegłego ochotnicze pożarnictwo ziemi gorlickiej reprezentować będą członkowie ZOP ZOSP RP w Gorlicach, Komisji Rewizyjnej OP ZOSP RP w Gorlicach, Prezesi i Komendanci Gminni ZOSP RP z terenu powiatu gorlickiego a także poczty sztandarowe OSP (co najmniej 1) z każdej gorlickiej gminy.

Prezes Krzysztof Kosiba przypomniał o obowiązku wprowadzania raportów do systemu OSP a także zapraszał do wzięcia udziału w powiatowej pielgrzymce strażaków do Wójtowej w Święto Miłosierdzia Bożego w dniu 28 kwietnia 2019r.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Linki

gorlice.jpgpolicja.jpgzosp.jpgzosp malopolska.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica