Oddział Powiatowy ZOSP RP w GorlicachArchiwum artykułów

"Jestem mały - wiem więcej" w Gładyszowie

Przemysław Wszołek. Opublikowano w Aktualności

Uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej w Gładyszowie uczestniczyli w programie "Jestem mały, wiem więcej" zorganizowanym przez Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Województwa Małopolskiego. Program zajęć obejmował wykłady teoretyczne z zakresu zasad postępowania w sytuacjach zagrożenia życia, udzielania pierwszej pomocy oraz ćwiczenia praktyczne.

Mali "strażacy" już na rozpoczęcie programu otrzymali w prezencie umundurowanie, które służyło im podczas zajęć.

Szkolenia odbywały się na terenie szkoły, a także w remizie OSP w Gładyszowie. Dzięki temu dzieci nauczyły się rozpoznawać różne zagrożenia, mogły dowiedzieć się jak poprawnie zgłosić zagrożenie oraz jakie czynności należy wykonać podczas udzielania pierwszej pomocy. W programie zajęć znalazły się także pokazy strażackie, dzięki którym uczniowie mogli zobaczyć profesjonalny sprzęt strażacki, np. wozy bojowe, sprzęt ratowniczy i gaśniczy.

Dzięki programowi "Jestem mały, wiem więcej" uczniowie nauczyli się poprawnego reagowania w sytuacjach zagrożenia życia, a ponadto wzbogacili swoją wiedzę o pracy strażaka.

Dodatkowo należy nadmienić, iż w skali całego powiatu gorlickiego program "Jestem mały, wiem więcej" był realizowany jedynie przez jednostkę OSP w Gładyszowie.

Linki

gorlice.jpgzosp malopolska.jpgzosp.jpgpolicja.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica