Aktualności

Zawody Sportowo - Pożarnicze OSP w Gminie Lipinki 2019

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W niedzielę 9 czerwca br. na stadionie sportowym w Wójtowej przeprowadzono Zawody Sportowo - Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Lipinki. W rywalizacji udział wzięło łącznie 8 drużyn - 5 w grupie A, 1 w grupie C i 2 MDP.

Otwarcia zawodów dokonał Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Lipinkach dh Piotr Mika, który przywitał drużyny a także przybyłych gości w osobach Wiceprezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie a zarazem Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Krzysztofa Kosibę oraz Wójta Gminy Lipiki Czesława Rakoczego.

W wyniku przeprowadzenia zmagań pożarniczych tj.sztafety pożarniczej 7x50m z przeszkodami oraz ćwiczenia bojowego, przyznano następujące miejsca:
GRUPA A
1 miejsce - OSP Wójtowa II
2 miejsce - OSP Wójtowa I
3 miejsce - OSP Rozdziele
4 miejsce - OSP Pagorzyna
5 miejsce - OSP Kryg

GRUPA C
1 miejsce - OSP Kryg

MDP
1 miejsce - OSP Wójtowa
2 miejsce - OSP Pagorzyna

Rywalizacja toczyła się o puchar Wójta Gminy Lipinki. Drużyn nie wystawiły jednostki OSP Bednarka i OSP Lipinki. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwała komisja złożona z funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach.

Przeprowadzenie zawodów do ostatniej chwili wisiało na włosku, bowiem strażacy ze wszystkich jednostek OSP z Gminy Lipinki na pół godziny przed rozpoczęciem zawodów zostali zadysponowali do walki z pożarem zabudowań mieszkalnych w miejscowości Lipinki. 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Linki

zosp malopolska.jpgpolicja.jpgzosp.jpggorlice.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica