Komunikaty Prezesa

Komunikat Prezesa ZOP ZOSP RP Gorlice ws. odszkodowań za wyeksploatowany sprzęt

Przemysław Wszołek. Opublikowano w Komunikaty Prezesa

Szanowni druhny i druhowie,
samorząd województwa po raz kolejny wesprze jednostki odpowiedzialne za bezpieczeństwo w małopolsce, przekazując 1 mln zł na zapewnienie gotowości bojowej Ochotniczych Straży Pożarnych, których sprzęt został wyeksploatowany podczas ostatnich powodzi.W piśmie skierowanym do gmin, marszałek Witold Kozłowski oraz wicemarszałek Łukasz Smółka potwierdzili, iż Województwo Małopolskie wspiera i docenia służbę strażaków ochotników uczestniczących w akcjach ratowniczych związanych z usuwaniem skutków tegorocznej powodzi. Podkreślili, że środki zabezpieczone na ten cel w budżecie województwa zostaną przeznaczone na zakup umundurowania wraz z wyposażeniem osobistym strażaka oraz specjalistycznego sprzętu ratowniczo-gaśniczego uszkodzonego bądź zniszczonego podczas powodzi w maju br. Jednocześnie, skierowali prośbę do włodarzy gmin o przekazanie informacji nt. strat poniesionych przez jednostki OSP podczas powodzi.

Formularz dot. strat poniesionych przez jednostki OSP wraz z niezbędnymi załącznikami (dostępne do pobrania poniżej), gminy powinny przekazać do dnia 31 października 2019 r. do Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich UMWM, ul. Racławicka 56; 30-017 Kraków oraz na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

W razie jakichkolwiek pytań w tej sprawie, należy kontaktować się z Zespołem ds. Wsparcia Bezpieczeństwa Publicznego Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich UMWM, pod nr. tel.: 12 63 03 512; 12 63 03 159; 12 63 03 586; 12 63 03 519.

Formularz zgłaszania strat popowodziowych (DOC)

Załącznik do formularza (XLS)

Linki

zosp.jpggorlice.jpgpolicja.jpgzosp malopolska.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica