Aktualności

Strażacy z gorlickiego pielgrzymowali do Łagiewnik 2019

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W niedzielę 20 października 2019r. już po raz XVIII strażacy województwa małopolskiego pielgrzymowali do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Tuż przed mszą świętą na dziedzińcu przed sanktuarium zorganizowano uroczysty apel.


Mszy św. w intencji małopolskich strażaków przewodniczył Metropolita Śląski abp Wiktor Skworc. U Jego boku, opiekę Bożego Miłosierdzia oraz świętego Floriana wypraszali licznie przybyli kapelani strażaków z województwa małopolskiego na czele z małopolskim kapelanem strażaków ks. bryg. Władysławem Kuligiem.

W uroczystości uczestniczyło około ponad 1 000 strażaków zarówno Państwowej jak i Ochotniczych Straży Pożarnych a także blisko 150 pocztów sztandarowych. W pielgrzymce uczestniczyli m.in. dh Krzysztof Kosiba, dh Przemysław Wszołek, dh Eugeniusz Stukus oraz dh Stanisław Bara - członkowie struktur Wojewódzkich i Powiatowych Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP a także bryg. Krzysztof Gładysz - Komendant Powiatowy PSP w Gorlicach. Obecni byli także członkowie Prezydium i Zarządu OW ZOSP RP, kierownictwo Komendy Wojewódzkiej PSP w Krakowie, Komendanci Miejscy i Powiatowi PSP woj. małopolskiego, burmistrzowie i wójtowie z terenu województwa małopolskiego a także druhny i druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych oraz członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia pielgrzymowali z gorlickiego druhny i druhowie z jednostek OSP z gminy Biecz wraz z pocztem sztandarowym z OSP Rożnowice, druhowie z OSP Ropa (gm. Ropa), OSP Wapienne (gm. Sękowa) oraz OSP Biesna (gm. Łużna) wraz z pocztem sztandarowym.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Linki

gorlice.jpgzosp.jpgzosp malopolska.jpgpolicja.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica