Aktualności

"Jestem mały, wiem więcej" w OSP Pagorzyna

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W poniedziałek 16 grudnia 2019 r. w Szkole Podstawowej w Pagorzynie odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Jestem mały – wiem więcej”, którego organizatorem był Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Krakowie. Program zrealizowany został przez Ochotniczą Straż Pożarną z Pagorzyny (gm.Lipiki)

Celem projektu jest podniesienie wiedzy i umiejętności najmłodszych uczniów z zakresu udzielania pierwszej pomocy, reagowania w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu, a także zapoznanie się ze sprzętem przeciwpożarowym. Na zajęciach praktycznych „mali strażacy” uczyli się oceniać stan poszkodowanego oraz prowadzić resuscytację krążeniowo – oddechową. Uczestnicy nabyli wprawy w powiadamianiu o zdarzeniach straż pożarną oraz inne służby.

W spotkaniu podsumowującym projekt, oprócz uczniów, rodziców i nauczycieli uczestniczyli również zaproszeni goście a wśród nich Członek Komisji Rewizyjnej Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie dh Eugeniusz Stukus, Dyrektor Zarządu Wykonawczego OW ZOSP RP w Krakowie dh Kazimierz Sady, Komendant Gminny ZOSP RP w Lipinkach dh Waldemar Kordyl oraz Prezes OSP Pagorzyna dh Krzysztof Kozioł.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Linki

zosp.jpgpolicja.jpggorlice.jpgzosp malopolska.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica