Aktualności

Strażacy OSP Stróżna na weekendzie cudów

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

"Pomoc strażaków jest nieoceniona. Noszą paczki w magazynie. Pomagają je rozwozić do rodzin.Zawsze chętni do pomocy, aż rwą się do pracy" - takie zdanie o strażakach z OSP Stróżna (gm. Bobowa) mają wolontariusze akcji "Szlachetna Paczka w Nowym Sączu. "W naszym paczkowym magazynie w Nowym Sączu rokrocznie gości kilka ekip strażackich. Od 4 lat są z nami strażacy z OSP Stróżna" - dodają.Podczas codziennych akcji idą w ogień, idą w wodę, zawsze na pomoc innym, natomiast podczas weekendu cudów delegowani są do najtrudniejszych zadań. Paczkowe rodziny często mieszkają w trudno dostępnych miejscach, np. w górach, gdzie samochodem nawet terenowym trudno dotrzeć. Wówczas strażacy biorą na swoje barki nasze paczki i dzielnie donoszą do rodzin. Zawsze przygotowani na każdą okazję, nie ważne czy ciemno, czy zimno, czy deszcz pada – idą gotowi jak do akcji.

Kiedy wchodzą do domu od razu pojawia się uśmiech na twarzach domowników. Takie piękne paczki przecież wnoszą. W naturze mają pomoc innym, więc chętnie również pomagają przy odpakowywaniu paczek. Zawsze uśmiechnięci, wnoszą radość do rodzin i do paczkowego magazynu.

Druhny i druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej ze Stróżnej już od 4 lat aktywnie wlączają się w organizację szlachetnej paczki na sądeczczyźnie a słowa kierowane pod ich adresem od wolontariuszy akcji, świadczą o ogromnym ich zaangażowaniu w niesienie pomocy dla drugiego człowieka.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Linki

zosp malopolska.jpgpolicja.jpggorlice.jpgzosp.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica