Aktualności

VIII bal strażaków pow. gorlickiego - Ropa 2020

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W sobotę 25 stycznia 2020 w Domu Weselnym MARDAN w Ropie zorganizowano ósmy już bal strażaków powiatu gorlickiego. Utarło się przekonanie, że skoro karnawał, to nie może obyć się bez tego wyjątkowego strażackiego wydarzenia.


Przybyłych przywitał prowadzący uroczystość Członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie dh Przemysław Wszołek. Przybliżył ideę i historię balów, wracając pamięcią do samych początków. Poprzednie bale zorganizowane zostały w Krygu (gm. Lipinki), Wilczyskach (gm. Bobowa), Moszczenicy (gm. Moszczenica), Bieczu (gm. Biecz), Szymbarku (gm. Gorlice), Gładyszowie (gm. Uście Gorlickie) i Siarach (gm. Sękowa). Założeniem organizatorów było, aby każdego roku bal odbywał się w innej gorlickiej gminie. Jak do tej pory świetnie udaje się to realizować.

Otwarcia tegorocznego balu oraz wzniesienia toastu dokonał Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie a zarazem Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Krzysztof Kosiba.

Wśród par wirujących na parkiecie dostrzec można było wraz z małżonkami i partnerkami m.in. samorządowców - Radną Sejmiku woj. Małopolskiego Jadwigę Wójtowicz, Starostę Gorlickiego Marię Gubała, Wójta Gminy Ropa Karola Górskiego, Wójta Gminy Gorlice Jana Przybylskiego czy Przewodniczącego Rady Gminy Ropa Bogusława Łukaszyka. Obecni byli także przedstawiciele Komendy Powiatowej PSP w Gorlicach na czele z bryg. Krzysztofem Gładyszem oraz emeryci pożarnictwa wraz z bryg. w st. spocz. Zbigniewem Szurkiem. Najliczniejszą grupę tradycyjnie stanowili druhowie ochotnicy, którzy na bal przybyli z niemalże wszystkich gmin powiatu gorlickiego.

Strażackie bale mają swój niepowtarzalny charakter. To ten jeden jedyny raz w roku, gdy w jednym miejscu i przy wspólnym stole spotykają się druhowie-ochotnicy z całego powiatu oraz ci, którzy w straży pożarnej pracują zawodowo. Nie na akcji, nie podczas gaszenia pożarów, tylko zwyczajnie, po koleżeńsku. Jest okazja do pogadania, żartów i wspólnych zdjęć.

Organizatorem balu był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach przy wsparciu samorządu Gminy Ropa, Ochotniczej Straży Pożarnej w Ropie oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach. Za rok, to już pewne, IX bal strażaków pow. gorlickiego w pięknym i nowoczesnym kompleksie strażackim na terenie Gminy Łużna.

Zdjęcia - Halina Gajda - www.gorlice.naszemiasto.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Linki

zosp malopolska.jpggorlice.jpgpolicja.jpgzosp.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica