Aktualności

Rewelacyjny wynik MDP OSP Zagórzany na zawodach w woj. mazowieckim

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Halowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych o Puchar Wójta Gminy Wieliszew odbyły się w niedzielę 1 marca 2020 roku na Hali Sportowej w Wieliszewie (pow. legionowski, woj. mazowieckie). Głównym organizatorem i pomysłodawcą była OSP w Wieliszewie, którą wsparli jako współorganizatorzy Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Legionowie oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie. W zawodach udział wzięli członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy OSP Zagórzany (gm. Gorlice)

Udział młodych strażaków z Zagórzan w zmaganiach w woj. mazowieckim to efekt nawiązania współpracy pomiędzy Zarządem Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach a dh Pawłem Kuną, w przeszłości strażakiem OSP Moszczenica, obecnie członkiem OSP Wieliszew. W grudniu ubiegłego roku wraz z drużyną z Wieliszewa wzięli udział w gorlickich halowych zmaganiach MDP a teraz w ramach "rewizyty" przedstawiciele gorlickiego pojechali za Warszawę do legionowskiego.

Podczas turnieju młodzi adepci pożarnictwa musieli zmierzyć się z testem wiedzy, biegiem sztafetowym oraz rozwinięciem bojowym. Nad całością przebiegu czuwali sędziowie z KP PSP w Legionowie oraz druhowie z OSP z Wólki Radzymińskiej oraz OSP Janówka - Góra.

Łącznie udział wzięło 16 drużyn, w tym 4 drużyny dziewczęce oraz 12 drużyn chłopięcych/mieszanych.

Młodzi strażacy z Zagórzan osiągnęli rewelacyjny wynik, plasując się na II stopniu podium. Z zadania godnego reprezentowania powiatu gorlickiego rozliczyli się wzorowo.

Wyjazd na zawody możliwy był dzięki wsparciu m.in. dh Jana Przybylskiego Wójta Gminy Gorlice, Urzędu Miejskiego w Gorlicach a także sponsorów Zagmet 2 S.C. - Janusz Pyrcioch, Andrzej Taraba, Meblo-Styl Marek Kurzawa, Tomasz Kozień, Lider Market - Państwo Augustyn.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Linki

zosp malopolska.jpgzosp.jpggorlice.jpgpolicja.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica