Aktualności

Walne zebrania w jednostkach OSP na terenie Gminy Bobowa

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniach 29 lutego i 1 marca 2020 r. odbyły się walne zebrania sprawozdawcze w jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie gminy Bobowa, podczas których dokonano podsumowania działalności w 2019 roku a także wyznaczono plany i cele na bieżący 2020 rok.

W 2019 roku strażacy z Gminy Bobowa wyjeżdżali do pożarów lub miejscowych zagrożeń 162 razy, ratując mienie, a niejednokrotnie i życie mieszkańców gminy Bobowa. Zakupiony został nowy sprzęt dla jednostek spoza KSRG na łączną kwotę 42 804 zł. Wykonana została termomodernizacja strażnicy w Stróżnej oraz Brzanie a także dokończono budowę Domu Kultury w Sędziszowej wraz z remizą dla miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Łączny koszt tych inwestycji wyniósł niemal 1,7 miliona złotych. Gmina Bobowa na te cele wydała blisko 875 tysięcy złotych, a dotacje, które uzyskała, wyniosły ponad 823 tysiące złotych. Wykonano także remont pomieszczeń i elewacji remizy strażackiej w Wilczyskach. Koszt tych prac wyniósł 20 tysięcy złotych.

Uwzględniając wnioski kilku jednostek OSP z terenu Gminy Bobowa a także stanowisko Zarządu Miejsko-Gminnego OSP RP, Burmistrz Bobowej przedłożył Radzie Miejskiej projekt Uchwały w sprawie podwyższenia ekwiwalentu za udział w akcjach ratowniczych do kwoty 10 złotych za godzinę. Połowę w/w stawki strażacy otrzymają za każdą godzinę spędzoną na szkoleniu.

Jednostki OSP z terenu gminy Bobowa aktywnie działały na rzecz lokalnego środowiska. Niejednokrotnie zabezpieczały imprezy kulturalne odbywające się w gminie Bobowa a delegacje z pocztem sztandarowym brały udział w uroczystościach państwowych i świętach religijnych. Druhowie uczestniczyli z zawodach strażackich, zlocie MDP i wszelkich uroczystościach organizowanych przez Związek OSP RP.

W zebraniach oprócz druhów czynnych, członków honorowych i wspierających brali udział zaproszeni goście: Członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie dh Przemysław Wszołek, Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Bogusław Łukaszyk, Prezes Zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego ZOSP RP w Bobowej dh Tomasz Tarasek, Komendant Miejsko-Gminny ZOSP RP w Bobowej dh Włodzimierz Mucha, Komendant Powiatowy PSP w Gorlicach bryg. Krzysztof Gładysz, Zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gorlicach mł. bryg. Dariusz Surmacz a także Burmistrz Bobowej Wacław Ligęza.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Linki

gorlice.jpgzosp.jpgzosp malopolska.jpgpolicja.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica